Здорова стопа — запорука здорової постави. Відомо, що через проблеми зі стопами надалі виникають перекоси у всьому тілі, можуть з’являтися больові відчуття під час ходи й напруга в м’язах тощо.
Однією з найчастіших деформацій стоп є плоскостопість. Вона виникає, коли у людини опущені одне або обидва склепіння, які виконують амортизацію під час ходьби й допомагають утримувати рівновагу.
А що робити, щоб не було плоскостопості, розповіли в Національній службі охорони здоров’я Англії NHS.
Як визначити, чи є плоскостопість
Перш ніж визначити, що робити, щоб позбутися плоскостопості, слід зрозуміти, чи вона взагалі є.
Щоб визначити, чи є в тебе плоскостопість, слід поставити ногу на підлогу. Якщо внутрішня частина стопи буде рівно стояти на землі, не утворюючи арки — це ознака плоскостопості.
Плоскостопість прямо не впливає на життя, з нею цілком можна жити, однак надалі це може спровокувати проблеми з поставою, болі в спині, суглобах тощо.
Симптоми плоскостопості:
- під час ходьби швидко втомлюються ноги;
- біль у стопах: на верхівці склепіння та п’ятковому горбі;
- відчуття напруженості в литках;
- біль у гомілках, попереку, під колінами, який посилюється під час ходьби;
- з’являються натоптні, часто біля основи великого пальця;
- стопи стають ширшими та часто набрякають;
- часто отримуєш травми ніг або щиколотки;
- проблеми з ходьбою або рівновагою.
Що робити, щоб не було плоскостопості
Плоскостопість не потребує медикаментозного чи хірургічного втручання. Щоб не було плоскостопості, слід приділяти увагу своїм ніжкам й робити профілактику:
- Носити правильне взуття. Часто ми обираємо тісне, мале або просто незручне взуття, що робить життя не лише некомфортним, а й болісним. А в перспективі незручне взуття деформує стопу.
- Використовувати устілки для взуття для підтримки ніг. Якщо стопа не набуває потрібної форми самостійно, їй можуть допомогти спеціальні анатомічні устілки.
- Робити розтяжку стопи та вправи. Вправи для підняття склепіння стопи та її правильного перекату під час ходьби дозволять правильно розподіляти навантаження.
А як правильно виміряти розмір взуття й стопи, ми розповідали раніше.
Не пропускай найцікавіше, підписуйся на наш Telegram-канал.