Лише відскануй QR-код: у Києві можна побачити Десятинну церкву завдяки доповненій реальності

Вікторія Мельник журналістка сайту
десятинна церква

Знати свою історію означає бути свідомим та “підкованим” громадянином, якого не обдуриш російськими наративами та ворожою пропагандою. Адже нині повномасштабна війна лише підсвітила: без знання історії нація може зникнути.

Однак доволі часто важко заглибитися у пізнання того, чого не можеш навіть побачити. Проте розв’язання цієї проблеми знайшли в організації єМузей, який займається оцифруванням музейних цінностей та культурного надбання.

Відтепер побачити Десятинну церкву на вулиці Володимирській в Києві біля Національного музею історії України можна у доповненій реальності за допомогою свого смартфона! Як це працює та хто став ініціатором проекту — читай далі.

Десятинна церква у Києві: що відомо та як побачити

Фундамент Десятинної церкви знаходяться на Володимирській вулиці у Києві. Ця культурна памʼятка української історії була знищена двічі — під час монгольського штурму Києва 1240 року та в 1928 році комуністичною владою.

Однак завдяки організації єМузей та її засновнику Дмитру Матяшу, біля Національного музею історії України встановили новий інформаційний стенд.

Зісканувавши QR-код на стенді своїм смартфоном, всі охочі зможуть прочитати та почути цікаву інформацію про церкву, а також побачити та навіть доторкнутися до Десятинної церкви у доповненій реальності.

Також команда єМузею створила 3D-копії трьох хрестів, які нині зберігаються в Національному музеї історії. Ці хрести були знайдені під час археологічних розкопок на місці Десятинної церкви.

Створити щось, чого не існує в реальності — завжди складна задача. Ми вдячні за допомогу Миколі Мазуренку, який створив модель церкви за історичними схемами та планами в 3D, в цьому йому допомагав археолог Віталій Козюба. Національний музей історії України також надав свої тривимірні моделі, що були розроблені Володимиром Колибенком та Ольгою Кирилюк.

Тож можемо впевнено сказати: ми відтворили церкву в її автентичному вигляді, вона відповідає історичній дійсності, — розповів Дмитро. 

Ініціатор також додав, що нині вбачає свою місію у зберіганні спадщини України, популяризації нашої культури у світі. Адже, наголосив Дмитро Матяш, вороги хочуть знищити нас не лише фізично, а і як носіїв певної культури.

Однак окрім повномасштабної війни, занедбання та забуття загрожує українським архітектурним памʼяткам й через бездіяльність українців. Раніше ми розповідали тобі про памʼятки архітектури, які розвалюються на очах, і що потрібно робити, щоб цього уникнути.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Стиль життя