Зазнімкувати глибини космосу! Неймовірні світлини, що перемогли на конкурсі Астрономічний фотограф року

Богдана Макалюк журналістка сайту
Зазнімкувати глибини космосу! Неймовірні світлини, що перемогли на конкурсі Астрономічний фотограф року

Космос — безмежний, незвіданий та прекрасний. Фото космічних тіл та явищ, які вдається зробити, просто заворожують.

Зробити це нелегко, потрібно виділити для цього години роботи та мати спеціальну апаратуру. Є фотографи, які цим захоплюються. Завдяки їхній роботі ми можемо більше знати про космос.

Королівська обсерваторія в Гринвічі назвала переможців і лауреатів конкурсу Астрономічний фотограф року. Про це повідомили на офіційному сайті обсерваторії.

Переможці конкурсу Астрономічний фотограф року

Неочікувано. Андромеда

Перемогу у конкурсі здобула світлина астрономів-аматорів Марселя Дрекслера, Ксав’є Строттнера і Янна Сейнті. На фото видно галактику Андромеда. Слово “неочікувано” у назві світлина отримала через синю туманну дугу у нижній частині зображення.

Саме цієї особливості науковці не бачили раніше. Тепер цю дугу вивчатимуть у рамках транснаціональної співпраці.

— Це може бути найбільша така найближча до нас структура у Всесвіті, — зазначають автори фото.

Туманність Курча, що біжить

Це фото перемогло у номінації Юний астроном-фотограф року, воно належить підліткам Сюй Жуньвей і Ван Бін. 

— Це напрочуд красиве зображення туманності Курча, що біжить (IC2944). Фотографу вдалося зафіксувати яскраві кольори туманності, а також вбудоване зоряне скупчення, — сказав суддя Юрій Белецький.

Грандіозний космічний феєрверк

У рубриці Небесні пейзажі переміг знімок Енджел Ен, зроблений із вершини Гімалаїв. На ньому можна побачити надзвичайно рідкісне явище світіння атмосфери, яке виглядає, як феєрверк. 

Питання про Сонце

У номінації Сонце перемогу здобула світлина зірки з величезною ниткою розжарювання у формі знака питання. Фото вдалося зробити Едуардо Шабергер Пупо. Судді зазначили, що поверхню Сонця у такому вигляді ще не бачили.

Марс-Сет

У фото Місяця також є своя номінація. У ній перемогу здобув Ітан Чеппел, який зумів сфотографувати як Місяць закриває Марс. Також на фото можна помітити деталізації четвертої планети від Сонця з неабиякою майстерністю. 

Мазок

Ми захоплюємося природним явищем, яке називається Полярним сяйвом. Моніка Девіат змогла зробити світлину цього явища. На ній сяйво в абсолютній ізоляції, ніби каліграфічно написано в небі. 

Підвішена у сонячному промені

У номінації Планети, комети та астероїди перемогло фото Тома Вільямза. Автор зміг сфотографувати Венеру так, щоб було видно деталі атмосфери з освітленої сонцем сторони.

Зейла

Ця світлина стала найкращою у номінації Люди та космос, на ній зображена найпівнічніша частина Атлантичного узбережжя Намібії. Її зробив Вікас Чандер.

— Мені дуже подобається те, як зоряні сліди, що пробиваються крізь сіре небо, створюють приголомшливий фон для цього корабля, що застряг на мілині, — сказала суддя Мелісса Броббі.

Sh2-132: Засліплений світлом

Найкращим початківцем визнали Аарона Вільгельма. На фото комплекс Sh2-132, розташований біля межі сузір’їв Цефея та Лацерти. Він містить численні структури. Фотографія містить 70 годин даних, багата взаємодія всіх газів відкриває щось інше кожного разу під час перегляду.

Чорне відлуння

Премію Енні Маундер за інновації у фотографії отримав Джон Уайт. На його світлині можна побачити зображення звуку, зроблені невідомим джерелом. 

Люди давно вивчають космос та космічні тіла. Інколи ми можемо бачити, як вони пролітають повз Землю чи падають на неї. Раніше ми розповідали, що таке метеорит та що треба про нього знати.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.