Вночі, 19 квітня, над Києвом помітили дивний об’єкт, що яскравим зеленим світлом освітив небо. У користувачів мережі відразу з’явилося купа здогадок, що ж це могло бути: супутник NASA, ППО, метеорит і навіть НЛО.
Та усі ці версії спростували речник повітряних сил Юрій Ігнат та космічна агенція NASA, окрім космічного тіла, що ймовірно й стало причиною яскравого спалаху. Тож пропонуємо сьогодні розібратися що таке метеорит, які їх види існують та в чому різниця між метеоритом, метеором та метеороїдом.
Метеорит — це космічне тіло невеликого розміру, що впало на поверхню Землі чи на будь-яке інше космічне тіло. Вони можуть мати різний розмір: від декількох міліметрів до кількох кілометрів, а складатися із різних матеріалів, наприклад, камінь, метал та сплави.
Виокремлюють три найбільш розповсюджених види метеоритів. Основна відмінність: різниця у складі, структурі та походженні космічного тіла.
Розберемо ці поняття детальніше. Почнемо із метеороїда.
Метеороїд — це тверде кам’яне або металеве тіло, що знаходиться у космосі. Грубо кажучи, це космічні камені. Розмір метеороїдів варіюється від порошинок до невеликих астероїдів.
У момент, коли метеороїд входить в атмосферний шар нашої планети, він стає метеором, починає горіти внаслідок тертя з повітрям. Власне це й створює яскраве світло і слід у небі, який могли бачити жителі Київщини цієї ночі.
Тобто метеор — це процес падіння метеороїда на поверхню Землі чи будь-якої іншої планети, чи зірки, що супроводжується згоранням космічного каменю та яскравим світлом.
І якщо він не у процесі падіння повністю не згорить і впаде на землю — це й буде метеоритом.
Раніше ми розповідали, що українці зібрали кошти на оренду супутника. Детальніше про супутник, який придбав Фонд Сергія Притули ми розповідали раніше.
А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!