Пробіжимося? Як кілька хвилин активностей стимулюють уяву та нові ідеї — дослідження

Анастасія Грубрина журналістка сайту
Пробіжка впливає на появу нових креативних ідей — дослідження

Потрібно щось нове, креативне й таке, чого ні в кого не було? У сучасному світі це майже задача із зірочкою. Якщо нові та цікаві думки не йдуть до голови, розповідаємо, як пробіжка впливає на появу креативних ідей.

Пробіжка впливає на появу нових креативних ідей — дослідження

Видання The Guardian з посиланням на дослідження доктора Чонг Чена, доцента кафедри нейронаук Університету Ямагучі, розповіло більше про цей феномен.

Чи помічав(-ла) ти, що найкращі ідеї виникають під час спорту чи пробіжки до зупинки за автобусом? Дослідники також помітили зв’язок рухової активності з нестандартним мисленням. Давні ідеї Дарвіна та Ніцше про думки на свіжому повітрі справдилися, тому тепер дослідники взялися за це ґрунтовніше.

— Якщо я не займаюся спортом, я справді відчуваю різницю. Моє тіло починає бути млявим, а потім мозок наслідує його приклад — я відчуваю себе заблокованим і розчарованим. Іноді досить швидкої ходьби, щоб збити це відчуття з голови, — каже креативний директор Create Sustain Алекс Макінтош.

Дослідники виокремлюють два аспекти творчості: вигадування ідей та зважування (сортування, чи варті вони втілення). Дослідження показало, що саме фізична активність підсилює нестандартне і креативне мислення.

Ти можеш спробувати обдумати щось важливе під час пробіжки, танців, йоги, катання на велосипеді тощо. Такий спосіб варто використовувати навіть людям, які не працюють у сферах, що вимагають креативу. Адже це може допомогти подолати й життєві виклики.

Більш ранні дослідження вже показували, що регулярні заняття спортом можуть збільшити об’єм мозку, покращити пам’ять та увагу, концентрацію.

— Саме під час блукання розуму (коли увага перемикається з поточного завдання на непов’язані між собою думки та почуття) ми, найімовірніше, встановлюємо зв’язки між різноманітними ідеями та маємо нові думки — втілення дивергентного мислення, — каже професорка Університету Мельбурна Кетрін Вільямс.

Натомість вправи високої інтенсивності, наприклад, силові у залі, пробіжка на 10 км чи інші, не приносять користі для креативного мислення. Крім цього дослідники помітили, що негативні емоції та стрес також можуть позитивно вплинути на нові ідеї.

Дослідники кажуть, немає достатньої кількості відомостей про вплив фізичної активності на мозок та творчість, але те, що нам відомо вже, дозволяє робити висновки про користь та цінність.

Раніше ми розповідали, якими творчими заняттями можна зняти стрес.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.