Приїжджаєш на море, а вода, як на зло, крижана? У такій ситуації кілька днів тому опинилися відпочивальники у Чорноморську на Одещині. Туристи повідомляли, що температура в Чорному морі опустилася до 9-10°C — справжній лід!
Місцеві жителі вже звикли до цього, адже такі явища є нормальними для морських вод. Проте для туристів це часто стає неприємною новиною. Чому вода раптом може стати крижаною — пояснив Портал Чорноморська.
Що таке апвелінг та чому через нього неможливо плавати в морі
Іноді в літні місяці біля узбережжя Чорного моря можна спостерігати раптове зниження температури морської води. Це явище називається апвелінг. Особливість в тому, що глибинні морські води підіймаються на поверхню.
Прибережний апвелінг може виникнути через вітер, який дме з суші під певним кутом та відганяє масу води з поверхні. Згодом на її місце підіймаються більш прохолодні глибинні води.
Unsplash
Прибережний апвелінг в Чорному морі триває переважно від двох до 10 діб. Температура води коливається від 3°C до 9°C.
У Чорноморську й Одесі апвелінг виникає через північно-західний вітер. Пік цього явища припадає на розпал сезону відпусток — липень та серпень.
Синоптикиня Наталія Діденко додає, що апвелінг стає причиною не лише низької температури води, а й специфічного запаху органіки.
— І це не тому, що вода цвіте, а саме тому, що глибокі води виносять на поверхню біоелементи, які сприяють росту фітопланктону, — пояснює вона.
Unsplash
Апвелінг є позитивним явищем для екології, адже збагачує воду киснем і поживними речовинами.
А якщо плануєш відпочинок в Одесі, тоді читай про ціни, найкращі місця і секрети, відомі лише місцевим.
Більше відео? Ексклюзиви, інтерв’ю, смішні шортси і не лише – зазирай на Youtube Вікон. З нами затишно!