Як доглядати за орхідеєю: полив, пересадка та атмфосфера для твоєї квітки

Анна Голішевська редакторка сайту
догляд за орхідеєю

Орхідею вважають однією з найпрекрасніших домашніх квітів. Крім цього, рослина цвіте цілий рік і тішить нас своєю красою.

Бувають ситуації, коли після покупки ми починаємо доглядати за нею, як за звичайним вазоном: поливання раз на тиждень і пересадка раз на кілька років. Але орхідея — рослина дещо вибагливіша. Тож як доглядати за орхідеєю в горщику — читай детальніше у матеріалі.

Полив орхідеї: температура води та інші моменти

Видів орхідей існує дуже багато, тому і способів поливу є чимало. Можна обрати найкращий для тебе метод. Але все ж таки необхідно дотримуватися деяких правил. Наприклад:

  1. Нижній полив. Налий у тазик воду кімнатної температури. Постав туди вазон так, щоб вода не могла дійти до горщика (кілька сантиметрів). Залиш у тазику орхідею на дві – три години. Коріння квітки має натягнути воду. Коли час спливе, вийми його і постав на місце. Воду — злий.
  2. Верхній полив. Візьми орхідею і віднеси її у ванну кімнату. Включи дрібний струмінь води. Акуратно полий зверху субстрат, у який посаджена орхідея. Вода витікатиме через отвори в горщику. Тому якщо орхідея вставлена в кашпо, після поливу злий зайву воду. Також цю процедуру можна виконувати над раковиною. Це залежить від розміру квітки.
  3. Обприскування з пульверизатора (коріння, яке видно із землі). Це — один із найкращих способів поливу, оскільки насичується саме коренева система.

Пам’ятай, що в орхідеї, яка постійно стоїть у холоді (біля кондиціонера або на протягу), краще не обприскувати кореневу систему). Вода під час поливу не має потрапляти на листя.

Як доглядати за орхідеєю: пересадка

Догляд за орхідеями може здаватися складним і іноді деякі етапи хочеться пропустити, але пересадка – це важливий етап у забезпеченні здоров’я та краси квітки. Треба знати, коли і як пересаджувати орхідею, щоб уникнути зайвого стресу для рослини. Ось кілька порад, які допоможуть тобі успішно пересадити свою орхідею, забезпечивши їй комфортні умови для подальшого зростання і цвітіння.

  1. Квітку можна пересаджувати у будь-яку пору року, але не під час цвітіння. Пересадка для орхідеї — справжній стрес, тому орхідея, найімовірніше, скине свої квіти.
  2. Пересаджувати можна тільки в тому разі, коли є змога дістати орхідею з горщика і не зашкодити корінню.
  3. Якщо у квітці ти знайшов(-ла) зіпсоване, хворе коріння, то теж пересади орхідею. Так ти зупиниш запущений процес гниття.
  4. Субстрат має складатися з кори сосни, моху та вугілля. Для ніжних орхідей краще купувати готовий субстрат.
  5. Орхідею краще пересаджувати у прозорий горщик. Найкраще купувати спеціалізовані горщики, які призначені саме для орхідеї.
  6. Після того як ти пересадив(-ла) квітку в прозорий горщик, встав її у скляне або пластикове кашпо.

Догляд за орхідеєю: температура та світло

Орхідея — квітка, яка любить світло. Проте під час цвітіння вона має перебувати у слабше освітлених місцях.

Після відцвітання рослину необхідно перемістити в місце, де є багато світла, але при цьому слід уникати прямих сонячних променів. Вони можуть призвести до опіків на листі та квітках. Також, через надмірне сонячне світло, коріння орхідеї може почати гнити.

Щоб забезпечити орхідеї комфортні умови, у приміщенні з рослиною краще тримати вдень до 23°С. Така температура дозволить орхідеї зберегти здоровий вигляд і продовжити цвітіння. Пам’ятай і про вологість  — орхідеї не люблять пересушеного повітря, тому регулярне зволоження буде корисним.

Також ми маємо корисні поради щодо того, як доглядати за бегонією. Зроби в себе дома медитативний сад.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.