Львів’янка Дарина Кухар отримала унікальну можливість навчатися у відомому японському університеті Кейо, що в містечку Фудзісава.
Ще рік тому дівчина й гадки не мала, куди її занесе доля. А тепер активно облаштовується на новому місці. Вона розповіла Ранку у Великому місті, якими є будні в новій країні.
Як потрапити на навчання в Японію
Улітку Дарина дізналась про програму Japan-Ukraine University Pathways, яка допомагає українським студентам потрапити на навчання в університети країни сонця, що сходить.
А тепер львів’янка — одна з чотирьох українців, яким пощастило вступити до престижного університету Кейо. Станом на зараз, у всій Японії за цією програмою навчається близько 100 наших учнів.
Japan-Ukraine University Pathways допомогла Дарині з оформленням візи, переїздом в Японію та облаштуванням на новому місці. Університет також забезпечив дівчину безкоштовним проживанням у гуртожитку.
Життя в Японії — яке воно
За японськими мірками, Фудзісава з населенням 400 000 жителів — невелике містечко. Знаходиться воно за 50 км від Токіо. Тож доїхати до столиці можна за годину-півтори на потязі.
Залізнична система країни дуже розвинена, а надсучасні потяги сполучають усі кінці Японії.
Утім, сервіс тут не з дешевих. Наприклад, квиток з Фудзісави до Токіо коштує 700 йєн, а це майже 200 грн.
Загалом, за словами Дарини, жити в Японії зручно. Місцеві супермаркети майже нічим не відрізняються від українських, а мінімаркети працюють цілодобово в будь-який день тижня. Там можна знайти все, що завгодно, від продуктів до шкарпеток. Але є одне але.
Єдине, за чим я сумую, — це кисломолочні продукти. Тут їх практично немає, — ділиться дівчина.
Менталітет японців
Самі японці, розповідає студентка, зовсім не такі, як українці. Вони сором’язливі, стримані та дуже ввічливі. Люди тут доброзичливі та готові допомогти. Вони приємні у спілкуванні та гарно ставляться до всіх іноземців, зокрема й до українців.
Японці дуже підтримують Україну. Я ніколи не бачила жодного японця, який би нас не підтримував.
— Японцям дуже цікаво говорити про ситуацію в Україні. Вони питають, як можуть допомогти, — каже Дарина.
А ще японці також дуже дбають про чистоту та гігієну. Наприклад, вони роззуваються не тільки перед тим, як зайти до себе додому, але й у музеях, ресторанах та готелях.
Повномасштабна війна розкидала наших людей по всьому світу. Українці у Швеції також намагаються облаштувати своє життя в новій країні. Читай, як отримати там документи, житло, соціальні виплати та роботу.
Підписуйся на наш Telegram та стеж за останніми новинами!