Восени полуниця вже починає готуватися до зими. У цей час важливо подбати про посадку нових сортів та оновлення ягідних плантацій. Посадку полуниці восени слід проводити за певними правилами. Як правильно проводити посадку полуниці восени — читай у матеріалі.
Посадка кущів полуниці восени: оптимальні терміни
Висаджуванням полуниці потрібно займатися з кінця серпня до кінця вересня. Її важливо закінчити за місяць до заморозків, коли рослини отримують можливість трохи вкоренитися. Посадку полуниці найкраще здійснювати в неспекотну, похмуру погоду. На вулиці не повинно бути надто сонячно. Якщо вдень переважає така температура, посадку краще перенести на вечір.
Як правильно посадити полуницю восени
- На грядках сформуй лунки, інтервал між якими становить близько 25 см.
- Кущі виклади в лунки, приставляючи їх до внутрішньої сторони насипу так, щоб центральна нирка (так зване серце) знаходилася на рівні ґрунту.
- Коріння рослини повинні не перевищувати 5 см і розташовуватися в ґрунті вертикально (якщо коріння довше, його потрібно обрізати).
- Лунки з розсадою рослини заповни ґрунтом, а потім щільно трамбуй їх до коріння. Після цього знову додай ґрунт і добре притисни для усунення порожнин між корінням.
- Навколо кожного посадженого куща викопай неглибоку ямку, яку після цього полий (по 0,5 л води).
- Грунт мульчуй торфом, гумусом, перегноєм, щоб не так швидко випаровувалася волога.
- Посаджену полуницю близько півтора тижня необхідно щодня поливати за допомогою лійки (полив рекомендується за спекотної сонячної погоди).
Полуниця: посадка восени та правила поливу
Відразу після посадки поливай кущики щодня, через три тижні зменш полив до 2-3 разів на тиждень. Для цього використовуй відстояну теплу воду, застосовуючи технологію поливу під корінь.
При цьому намагайся не заливати воду в розетку, інакше кущі загинуть.
До зими облаштовувати краплинний полив на грядках немає сенсу, тому для поливу використовуй шланги, лійки та відра. У дощову погоду поливи повністю припиняй, щоб не спровокувати загнивання коріння.
Як правильно підготувати полуницю до зими й чим її краще удобрювати
Насамперед зроби додаткове мульчування ґрунту на грядці. Для цього підійде хвоя, яка відлякає шкідників та захистить від хвороб. Мульча вбереже пересаджену полуницю від вимерзання. А ось для укриття бери солому, сухе листя, торф, стебла великих рослин.
Шар захисту має бути понад 5 см завтовшки. А ось удобрювати полуницю краще перегноєм, піском, дерновою землею та торфом (у пропорціях 1:1:1:1). Загалом для полуниці рекомендують використовувати комплексне мінеральне добриво.
Раніше ми розповідали про рецепт шашлику з полуницею від Алекса Якутова.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.