X

Посадка полуниці восени: коли проводити і як правильно це робити

Анна Голішевська редакторка сайту

Восени полуниця вже починає готуватися до зими. У цей час важливо подбати про посадку нових сортів та оновлення ягідних плантацій. Посадку полуниці восени слід проводити за певними правилами. Як правильно проводити посадку полуниці восени — читай у матеріалі.

Посадка кущів полуниці восени: оптимальні терміни

Висаджуванням полуниці потрібно займатися з кінця серпня до кінця вересня. Її важливо закінчити за місяць до заморозків, коли рослини отримують можливість трохи вкоренитися. Посадку полуниці найкраще здійснювати в неспекотну, похмуру погоду. На вулиці не повинно бути надто сонячно. Якщо вдень переважає така температура, посадку краще перенести на вечір.

Як правильно посадити полуницю восени

  1. На грядках сформуй лунки, інтервал між якими становить близько 25 см.
  2. Кущі виклади в лунки, приставляючи їх до внутрішньої сторони насипу так, щоб центральна нирка (так зване серце) знаходилася на рівні ґрунту.
  3. Коріння рослини повинні не перевищувати 5 см і розташовуватися в ґрунті вертикально (якщо коріння довше, його потрібно обрізати).
  4. Лунки з розсадою рослини заповни ґрунтом, а потім щільно трамбуй їх до коріння. Після цього знову додай ґрунт і добре притисни для усунення порожнин між корінням.
  5. Навколо кожного посадженого куща викопай неглибоку ямку, яку після цього полий (по 0,5 л води).
  6. Грунт мульчуй торфом, гумусом, перегноєм, щоб не так швидко випаровувалася волога.
  7. Посаджену полуницю близько півтора тижня необхідно щодня поливати за допомогою лійки (полив рекомендується за спекотної сонячної погоди).

Полуниця: посадка восени та правила поливу

Відразу після посадки поливай кущики щодня, через три тижні зменш полив до 2-3 разів на тиждень. Для цього використовуй відстояну теплу воду, застосовуючи технологію поливу під корінь.

При цьому намагайся не заливати воду в розетку, інакше кущі загинуть.

До зими облаштовувати краплинний полив на грядках немає сенсу, тому для поливу використовуй шланги, лійки та відра. У дощову погоду поливи повністю припиняй, щоб не спровокувати загнивання коріння.

Як правильно підготувати полуницю до зими й чим її краще удобрювати

Насамперед зроби додаткове мульчування ґрунту на грядці. Для цього підійде хвоя, яка відлякає шкідників та захистить від хвороб. Мульча вбереже пересаджену полуницю від вимерзання. А ось для укриття бери солому, сухе листя, торф, стебла великих рослин.

Шар захисту має бути понад 5 см завтовшки. А ось удобрювати полуницю краще перегноєм, піском, дерновою землею та торфом (у пропорціях 1:1:1:1). Загалом для полуниці рекомендують використовувати комплексне мінеральне добриво.

Раніше ми розповідали про рецепт шашлику з полуницею від Алекса Якутова.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Стиль життя