Айстра — улюблениця дачників, квітка світлолюбна, різнобарвна та вологолюбна. Вона налічує понад 200 видів. Назва “айстра” з латині перекладається як “зірка”. Читай про оптимальні терміни висіву насіння айстри на розсаду та ефективні методи догляду за нею у матеріалі.
Є два способи вирощування айстр: посівом у ґрунт і розсадою. Звісно, кожен з методів має свої недоліки й переваги. Розсадний метод дає змогу вирощувати сорти навіть пізнього строку цвітіння і восени зібрати з цих сортів насіння.
Коли і як сіяти айстри на розсаду
Посів на розсаду в кімнатних умовах проводять з кінця березня й до середини квітня.
Вирощування через розсаду забезпечує більш ранні терміни цвітіння. Айстри будуть квітнути вже на початку серпня і милуватимуть око аж до середини жовтня.
Однак айстри, вирощені розсадою, більш уразливі до фузаріозу. Це захворювання зазвичай спричиняється грибом роду Fusarium. Фузаріоз вражає дорослі рослини в період бутонізації. Ознаки хвороби чітко виражені: рослина в’яне з одного боку, її листки поникають, а бутон нахиляється в той же бік. Рослина швидко жовтіє і гине.
На сьогоднішній день немає кардинальних методів боротьби з фузаріозом. Основними заходами є сівозміна, вирощування стійких сортів, а також виконання агротехнічних робіт, що сприяють зміцненню рослин і знижують їх вразливість до захворювань.
Як висівати айстри на розсаду
- У ящик висотою 5-7 см насипати городньої землі та висіяти насіння. Зверху притрусити землею та полити водою.
- Закрити ящик плівкою та поставити ближче до сонячного світла. Кожні 2-3 дні повертати сіянці на інший бік, щоб росли рівненькі.
- Коли з‘являться перші листочки, розсаду треба пікірувати — розсадити в інший ящик. Під час пікіровки корінці айстр треба підрізати та заглибити у зроблену паличкою ямку до сім‘ядольних листочків.
- Розсаду айстри поливати помірно, за мірою підсихання верхнього шару ґрунту. А вже тоді, як листя зімкнеться, можна виносити її у більш прохолодне місце, щоб звикала до зміни температури.
- Підживлюють айстри повним комплексним добривом з інтервалом у три тижні, або розчином коров’яку (1:10). Також можна удобрювати квіткові клумби мінеральними сполуками.
Коли сіяти розсаду у відкритий ґрунт
У відкритий ґрунт розсаду айстри можна висаджувати вже в середині травня, оскільки рослина холодостійка — не боїться заморозків до -3-4 ° С. Висаджувати розсаду на постійне місце потрібно на добре освітленому та рівному місці. Не варто допускати застою води при поливі або при дощі.
Розсада до посадки на грядки повинна бути з добре розвиненим корінням, а висота стебла становити не менше 10 см. Висаджувати рослини у відкритий ґрунт найкраще ввечері, в борозенки, залиті водою, на віддалі один від одного не менше 20-30 сантиметрів з урахуванням пишності й висоти сорту. Відстань між борозенками залишити до пів метра.
Рослинам необхідні часті розпушування ґрунту. Ґрунт розпушують на невелику глибину, при цьому видаляючи бур’яни.
Секрети вирощування айстр, хвороби та використання у ландшафті: відео
Твоя праця себе виправдає — різнобарв’я айстр буде довго радувати око.
А якщо тебе цікавить обробка полуниці навесні, щоб отримати хороший урожай солодких ягід — читай наш матеріал.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.