Урожай полуниці напряму залежить від того, скільки любові, турботи і харчування ти даси їй. А ще від того, яких сусідів посадиш поряд. Правильно підібрані компаньйони не лише захистять ягоду від шкідників, а й дещо підвищать її врожайність.
Що можна садити поруч із полуницею, а що небажано — розказуємо у матеріалі.
Що можна садити біля полуниці — рослини компаньйони
Полуниця — корисна ягода, але дуже вибаглива сусідка в городі. Вона чудово почувається поруч із певними рослинами, а от інші можуть зіпсувати їй настрій — і врожай теж. Розберемося спочатку, які рослини краще садити біля полуниці.
Часник та цибуля
Полуниця добре ладнає з часником і цибулею. Їхній різкий запах відлякує шкідників, зокрема кліщів та нематод, які люблять ласувати корінням полуниці. До того ж цибуля й часник не конкурують із нею за вологу чи поживні речовини.
Салат, шпинат, зелень
Ще один чудовий сусід полуниці — салат. Він росте швидко, не затіняє полуницю, а його коріння не заважає розвиватися її кореневій системі, тож його добре садити біля полуниці.
Шпинат також росте швидко, не затіняє полуничні кущі, а його листя вкриває землю, утворюючи природну мульчу: зберігає вологу та не дає прорости бур’янам.
Кріп, петрушка, базилік можуть навіть покращувати смак полуниці. Вони притягують корисних комах і відлякують деяких шкідників.
Бобові
Бобові — це щось на кшталт природних добрив: їхні корені не просто ростуть, вони захоплюють азот із повітря і передають його землі. Тож, будь-які бобові варто висаджувати біля полуниці. До того ж коренева система бобових не лише годує, а й покращує структуру ґрунту: робить його м’якшим, від чого він краще пропускає воду й повітря.
Морква та редиска
Редиска і морква також допомагають землі дихати, ці коренеплоди розпушують землю, редиска — ближче до поверхні, а морква — глибше. А морква ще й запрошує до саду комах-запилювачів, які не оминуть і полуничний цвіт.
Чорнобривці, чебрець, лаванда, календула
Якщо посадити поруч із полуницею квіти чи ароматні трави, ти отримаєш відмінний захист від шкідників. Приміром, чорнобривці не лише відлякують їх своїм ароматом, а й працюють всередині землі: їхнє коріння виділяє речовини, які захищають від нематод.
Чебрець непомітно пригнічує ріст бур’янів, не заважаючи полуниці. Запах лаванди змусить триматися подалі мурах, попелиць і навіть равликів.
А запилювачі — бджоли, джмелі — літатимуть на її квіти, по дорозі запилюючи й полуницю. Тож говоримо цим рослинам так, їх можна висаджувати біля полуниці.
Календула працює як пастка для попелиць і білокрилок і добре збагачує ґрунт після перегнивання, тобто навіть після завершення цвітіння приноситиме користь.
Що не варто садити поруч із полуницею
Капуста
Капуста — не найкраща сусідка полуниці. Вона полюбляє ті ж самі поживні мікроелементи, що й полуниця, тож між ними може початися суперництво. До того ж капусту атакують попелиці, які потім запросто переберуться на ягідник.
Картопля
Не варто садити поруч із полуницею картоплю — її хвороби легко передаються ягіднику, бо обидві культури хворіють однаковими грибковими інфекціями.
Огірки
Також рослина, яку небажано садити поруч з полуницею. Огірки мають великі листки, які створюють тінь, а полуниця любить сонце. У затінку вона менше цвіте, а отже, і врожай буде меншим. А ще огірки доведеться часто поливати, а цього полуничному кущу не потрібно.
Раніше ми розповідали про обробку полуниці навесні: доглядай правильно і май хороший урожай.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.