Уяви: ти повертаєшся після роботи, а вдома тебе зустрічає легкий, солодкуватий аромат, який огортає тебе, немов бере у ніжні обійми — це цвіте жасмин.
Його квіти виділяють ефірні олії, які мають заспокійливу дію, знижують тривожність, поліпшують сон і підіймають настрій.
Не дивно, якщо ти вирішиш розмножити жасмин, щоб отримати іще одну неймовірно прекрасну і корисну квітку.
Як розмножити жасмин живцюванням
Почнемо з методу живцювання. Для нього краще взяти молоді, але вже здерев’янілі пагони довжиною десь 10–15 см. Зріз робимо під кутом, обов’язково під вузлом, а нижнє листя видаляємо, залишаючи лише кілька листочків угорі.
Живці на декілька годин ставимо в розчин стимулятора коренеутворення, після чого висаджуємо в легкий субстрат — суміш піску й торфу.
Горщик накриваємо плівкою або пластиковою пляшкою, створюємо їм таку собі міні-теплицю. За кілька тижнів, зберігаючи стабільну вологість та температуру близько 22–24°C, чекаємо на перші корінці. Щойно вони з’являться — вважай, що у тебе вже є нова рослина.
А якщо ти початківець у садівництві або ж давно захоплюєшся темою городництва — ми підготували поради, як сіяти помідори на розсаду весною 2025. Саме час, погода вже готова!
Як розмножити кімнатний жасмин відводками
Можна розмножити жасмин і відводками. Це — найкращий спосіб для тих, хто не хоче відрізати гілочку одразу, а дає їй шанс прижитися, лишаючись на харчуванні з материнською рослиною.
Робимо так: гнучку нижню гілочку пригинаємо до рівня ґрунту. Це можна зробити у тому ж самому горщику або взяти інший і поставити його поруч. Злегка надрізаємо гілочку у місці, де мають з’явитися корені, й закріплюємо, скажімо, шпилькою.
Потім це місце присипаємо вологою землею, а верхівку залишаємо на світлі. Через півтора-два місяці, коли гілочка пустить вже власні корені, її обережно відокремлюємо — і новий жасмин готовий до самостійного життя!
До речі, ти можеш приготувати власноруч чай з жасмином — він буде навіть корисніший за покупний.
Як розмножити кімнатний жасмин насінням
Розмножити жасмин насінням, чесно кажучи, — найдовший і найменш передбачуваний спосіб. Його доволі рідко використовують у домашніх умовах, бо процес складний і не гарантує, що виросте точна копія батьківської росини.
Але варто спробувати. Спочатку замочуємо насіння жасмину у теплій воді на добу. Потім сіємо його у легкий субстрат. Сильно не заглиблюємо, помірно зволожуємо і накриваємо плівкою.
Сходи можуть з’явитися через кілька тижнів, тож запасаємось терпінням і слідкуємо, щоб під плівкою завжди було тепло. Коли паростки підростуть, пікіруємо їх в окремі горщики. Якщо вийшло все добре — вважай себе профі з розмноження жасмину.
Раніше ми розповідали, коли можна пересаджувати кімнатні квіти: поради, які допоможуть не нашкодити рослині.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.