Про реабілітацію наших захисників необхідно думати вже зараз, а не після перемоги. У цьому впевнена ведуча Вікна-новини Тетяна Висоцька.
Я ж сама дружина вояка, а як інформаційниця знаю, з чим стикаються родини, коли наші захисники повертаються з пекла. Тому наше завдання — бути готовими до їхнього повернення, щоб пекло відступило перед цілющим садом.
Проект Цілющого саду ведуча вже створила на навчанні у садовому клубі, адже не могла знайти відповідних програм у закладах вищої освіти.
— Ще рік тому я вивчила усі пропозиції наших вишів в аграрному, садівничому секторі й — засмутилася. Для зрілих людей як я майже немає реальних можливостей, — розповідає Тетяна Висоцька.
Крім того, здати ЗНО чи ЄВІ людина, яка закінчила навчання близько 20 років тому, досить складно.
Зрештою ведуча зацікавилась спеціальністю Органічне садівництво. Потім прочитала книгу Садотерапія. Як позбутися бур’янів у голові британської психотерапевтки та психіатрині Сью Стюарт-Сміт, яка в легко описала про цілющий вплив садівництва на розум людини, а також про його здатність зменшувати стрес і наслідки контузій, ПТСР та залежностей.
А потім наприкінці цього літа — відкрилася спеціальність Терапевтичне садівництво і Тетяна відчула, що зірки зійшлися. Адже з родиною вони на дачі вирощують лікарські, пряно-ароматичній трави, квіти та плодові дерева, з якого з донькою і мамою роблять травʼяний чай. Такий благодійний напрямок допомагає і людей тішити, і гроші на перемогу збирати.
Що ж, вітайте, я знову студентка. Так, у 46 років, так, я востаннє вчилася у виші 22 роки тому.
Пощастило також з тим, що на другу магістерську освіту вступники мали подавати лише мотиваційні листи. А ось бажання у ведучої якраз було чимало, тож все вдалося.
Магістерську освіту Тетяна Висоцька прагне здобути, щоб мати експертний погляд у питання терапевтичного садівництва, отримати важливі знання та використовувати їх, а також застосовувати унікальну техніку, яка вже поширена на заході.
Кінцева мета — реабілітаційні центри, відділення, сади та парки, якими має бути насичена повоєнна країна ветеранів і просто людей з ПТСР, залежностями, вигорянням та постстресом.
Повномасштабна війна породила нові проблеми, з яким українському суспільству ще довгими роками доведеться уживатися. Адже бойові дії ранять не лише наші тіла, а й душі. Читай, чому цивільне життя може стати пасткою для ветеранів.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.