Актор серіалу Зв’язок на Новому каналі Віктор Андрієнко розповів, чому вирішив працювати для дитячої аудиторії.
Чоловік переконаний, що для дітей потрібно знімати фільми, які даватимуть віру в майбутнє і мету в житті. Тому він вирішив створювати кіно для маленьких глядачів і їздити з прем’єрами до них.
Андрієнко про дефіцит гарних українських дитячих фільмів
На думку Андрієнка, нині для дітей мало що робиться. Це й стало поштовхом для чоловіка і той вирішив, що буде створювати проекти для малечі. Спочатку він зняв дитячий художній фільм Іван Сила.
Потім світ побачив мультфільм Микита Кожум’яка, у якому Віктор Андрієнко займався постановкою анімаційних сцен та озвучив друга головного героя Едді. Згодом вийшов ще один мультфільм, в якому Андрієнко був у ролі продюсера – Цар Плаксій і Лоскотон.
– Пригадую, як ми з Василем Вірастюком показували кіно трьом тисячам дітей з інтернатів Львівської області. Вони взагалі такого не бачили.
Також актор розповів як вони поїхали в інтернати для дітей з фізичними порушеннями.
Малеча у кріслах колісних, на милицях, немає ліфта, дітки кидають ці візки й повзуть на третій поверх, щоб подивитися фільм. Подумайте, це в ХХІ столітті!
— Тому треба їхати до таких малих і показувати їм кіно, — переконаний артист.
Андрієнко про те, що цікавить маленьких українців
– Усі, і діти також, хочуть відпочити від війни, яку вони й в онлайні бачать, – зазначив зірка “Зв’язку”.
Та додав, що, на його думку, треба робити добрі фільми, які не лише сприятимуть психологічній реабілітації, а надихатимуть, даватимуть віру в майбутнє і мету в житті.
– Ба більше, діти співпереживають героям і бачать себе на їхньому місці.
Тому ті, хто пише дитячі книжки, знімає дитячі фільми, робить дитячі мультфільми мають бути своєрідними духовними “мікрохірургами” − на них дуже велика відповідальність.
Але якщо діти через 15 хвилин після початку фільму вже їдять попкорн і балакають із друзями, то вважай, що ти втратив увагу молодого глядача.
Як Віктору Андрієнко вдалося вгадати психологію 10-річної дитини
Актор розповів, що вони зі співавторкою Оленою Шульгою писали так, як відчували. Андрієнко наголосив, що якщо хочете дізнатися, що думає дитина — треба спуститися до її рівня, опуститися на коліна і поговорити з нею, як із дорослою особою.
– Особливо згадую спілкування з дітьми в інтернаті для незрячих. З такими дітлахами не треба стояти на сцені та щось розповідати. Треба йти в зал, щоб вони поклали руки на твоє обличчя, плечі. Тоді малі мені казали: “Дядю Вітю, дякуємо, що допомогли вас побачити”.
Коли вони торкаються шрифту Брайля, то завжди говорять: “Ми читаємо книжки”. Ви не уявляєте, як зворушливо, коли дитина в захваті читає руками нашу книжку “Легенди Чарівнолісся”.
У цей момент думаю, що досягнув цілі. Заради цього є сенс жити!
А прем’єру серіалу Зв’язок чекай вже цієї осені на Новому каналі!
Раніше ми розповідали тобі, як перевести дитину в інший садочок.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.