У квітні 2023 у вірян буде багато можливостей відвідати церкву та зібратися родиною. Великі церковні свята — Благовіщення, Вербна неділя, Великдень та багато інших чекають на християн. Читай календар церковних свят на квітень 2023 — детально в нашому матеріалі.
Календар церковних свят на квітень 2023: церковні свята у квітні
- 7 квітня — Благовіщення Пресвятої Богородиці. На свято Благовіщення віряни відвідують церкву та моляться Богородиці. В цей день згадують про звістку, яку дізналася Марія. Архангел Гавриїл сказав, що вона народить Сина Божого і Спасителя людства.
- 9 квітня — Вербна неділя (Вхід Господній до Єрусалиму). У цей день християни відзначають вхід Ісуса Христа у Єрусалим. Прочитай більше про Вербну неділю в нашому матеріалі.
- 10 квітня — Великий понеділок. Перший день Страсного тижня. У цей день віряни згадують патріарха Йосифа, якого брати продали в Єгипет, і сказали батькові, що його розірвали звірі. Віряни починають підготовку до Великодня.
- 11 квітня — Великий вівторок. У другий день Страсного тижня християни закінчують дрібні домашні справи та готують вбрання та житло до Великодня.
- 12 квітня — Велика середа. Цей день віряни проводять у церкві та славлять там Марію Магдалину. Вважається, що цього дня Юда Іскаріот захотів зрадити Сина Божого, за що отримав 30 срібняків. У Велику середу найкраще покаятися та сповідатися.
Читати на тему
Благовіщення 2025: дата та традиції свята, яке відзначає добру звістку
Розповідаємо про історію свята Благовіщення.
- 13 квітня — Великий (Чистий) четвер. Таємна вечеря. Християни відвідують храм, причащаються, моляться за здоров’я і благополуччя родини, ставлять свічки. В цей день заведено наводити лад у домі та готувати страви на Великдень.
- 14 квітня — Велика (Страсна) пятниця. Розп’яття Христа. У цей день віряни відвідують храм. Зранку там проводиться служба, виносять Плащаницю і тричі обходять з нею церкву. Потім виставляють у церкві, щоб кожен міг поцілувати її, та хрест без Розп’яття. Це день суворого посту, їсти можна лише після того, як полотно винесуть.
- 15 квітня — Велика (Лазарева) субота. Останній день передвеликоднього посту. Християни згадують диво воскресіння Ісусом праведного Лазаря. В цей день можна молитися за здоров’я та причащатися в церкві. На вечерю заведено готувати гречані млинці та горохову кашу.
- 16 квітня — Великдень. Найважливіше і найдавніше християнське свято на честь Воскресіння Ісуса Христа. Читай у нашому матеріалі, коли відзначають єврейський Великдень — Песах. Віряни збирають кошик із пасками та крашанками, освячують його, відвідують Божественну літургію, моляться. Вдома родини сідають за святковий стіл, починають трапезу з великоднього яйця.
- 25 квітня — Радониця. У цей день віряни поминають померлих, ходять на кладовище. Радоницю ще називають Проводами або Гробками. На могилах залишають живі квіти або висаджують кущі.
Раніше ми розповідали, коли святкують Великдень за західним обрядом та в чому відмінності.
А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!