Пуховий чи синтепоновий? Як обрати спальний мішок — поради для військових та цивільних

Вікторія Мельник журналістка сайту
Як вибрати спальник

Pixabay

Готуватися до зими варто було заздалегідь. Але зараз ще не пізно подумати про своє тепло під час цьогорічних холодів. Ми уже говорили про вибір електрообігрівача, а сьогодні згадаємо про ще один метод обігріву, яким користуються туристи в горах — спальники.

Вибираючи спальник, не варто ловитися на рекламні гачки, переконаний експерт та засновник одного з туристичних клубів Тарас Жовтий.

— Ці спальники описують як класні та теплі, на “потрійному синтепоні й флісі”, з температурою комфорту до -35 °C і ціною приблизно 2000 грн.

Але в такому спальнику можна дуба дати від холоду навіть за температури 0 °C, — пояснює експерт.

Як вибрати спальний мішок

Вибір спальника також залежить від того, де його мають використовувати. Туристичні спальники відрізняються від військових за формою, замками та матеріалом. Але є кілька основних моментів, які потрібно враховувати при виборі спальника для будь-яких потреб.

Є два види спальних мішків за матеріалами: пухові та з синтетичним наповнювачем. 

Пухові спальники: переваги й недоліки

За словами експерта, тактичні спальники мають здебільшого однакові характеристики:

  • ціна — близько 2000 грн;

  • вага — 1,5-2 кг;
  • утеплювач — синтепон і фліс;

  • зовнішній матеріал — “міцний”, зазвичай без детальної інформації;

  • температура комфорту — -35 °C;

  • розмір — на зріст до 2 м;

  • ширина — до 1 м.

— Стійкість до холодів залежить не лише від матеріалу, а й від наповнювача, — пояснює Тарас Жовтий. — Найтеплішим матеріалом є пух, але він також буває різним: потрібно дивитися, щоб у характеристиці вказували, який саме пух використали, та коефіцієнт заповнення спальника пухом.

Наприклад, 600+ чи 800. Чим цифра вища, тим вищі теплоізоляційні властивості пуху.

А ось щодо морозів, які може перенести спальник — питання ще те. Експерт каже, що зазначені -35 °C може витримати спальник не за 2000 грн, а за 40-50 тисяч. 

— Якщо можемо знизити крайню межу комфорту в спальнику, наприклад, до -12 °C, то пуховий коштуватиме суттєво дешевше — в межах 15 000–20 000 грн. 

Також варто звернути увагу на вагу спальника: чим він легший — тим кращий пух усередині.

Якщо спальник легкий, значить у ньому тонка обшивка — всю вагу займає саме наповнювач; за формою такі спальники мають звужуватися до ніг, а не мати форму прямокутника. 

— Тобто ми розуміємо, що дешеві спальники — це дешевий пух, а значить — збільшення ваги, — висновує експерт.

Спальники із синтетичним наповнювачем: переваги й недоліки

За словами Тараса, саме такі спальники найчастіше використовують у військових реаліях. Але найдешевшим і, відповідно — найгіршим наповнювачем спальника є звичайний синтепон. 

— Також існує кілька варіантів “технічно просунутого” синтепону — холофайбер, холофкор, прімальофт та інші. Це утеплювачі, у яких волокна синтепону — не просто ниточками, а трубочками, спіральками тощо. Усі ці варіанти суттєво кращі. Деякі навіть наближаються до пуху за термостійкістю, — пояснює експерт.

Проти пухового спальник на технічному синтетичному утеплювачі буде дешевшим та важчим, але непоганим. 

Вибираючи такий спальник, також варто звернути увагу на його форму — “кокон” буде найкращим. І важливо, щоб облицювання спальника було тонким. Тоді є вірогідність, що кількість наповнювача там більша. 

Дешевий і теплий: чи можливо таке?

Експерт зазначає, що тоді доведеться пожертвувати іншими опціями: дешевий спальник може бути теплим, якщо він об’ємний та важкий. 

— Краще обирати щось середнє у ціні та підшукати найкращі характеристики для такої цінової категорії, бо не всім військовим потрібно брати спальник за 50 тис. грн, — радить експерт.

Цивільним людям також не завжди потрібні спальники для того, щоб ночувати у холод. Читай, як обігріти квартиру без електрики та опалення — раніше ми давали тобі кілька порад.

Підписуйся на наш Telegram та стеж за останніми новинами!

Категорії: Стиль життя