Оскільки багато людей говорять про те, що зима буде важкою, важливо придбати речі та пристрої, які зігріють у люті морози.
Через віялові відключення електроенергії багато хто не може насолодитися улюбленим гарячим напоєм або їжею. Тож можна перед відключенням набрати у термос супчик або каву, які точно тебе зігріють.
Читай, на що варто звертати увагу, купуючи термос, та як правильно обрати його, у матеріалі.
Як вибрати термос та для чого він потрібен
Головне призначення надійного термоса — збереження температури напою (або їжі) протягом тривалого часу.
Виробники термоса для цієї функції зробили вакуумовану порожнину між внутрішньою та зовнішньою ємністю, яка зберігає вміст від холоду (або тепла).
Найважливіше — це те, з чого він зроблений, якість матеріалу (адже від цього залежить ефективність термоса).
Якими бувають термоси
- Харчові (для їжі). З великою, широкою шийкою і значним діаметром корпусу. Можеш зберігати у ньому як суп, так і картоплю з котлетами. Підійдуть також для морозива, фруктів та десертів. Їх зручно брати з собою на роботу, адже можна їсти без тарілки — просто з термоса.
- Для напоїв. У них витягнута форма та вузька шийка. Температуру зберігають довше, а кришку можна використовувати замість чашки.
Якщо ти думаєш над покупкою харчового термоса, то в ньому потрібно зберігати лише продукти, адже якщо заллєш у нього чай чи каву, напій швидше охолоне.
До того ж він швидко вбирає запахи, і якщо перед цим з нього їли відбивну з кашею, то чай матиме відповідний запах.
Є ще помпові термоси для напоїв. Вони досить великі, тому що підходять для великої компанії. Такі термоси громіздкі і мають крихку скляну колбу.
Якщо в тебе велика родина, то помповий термос — ідеальний вклад у майбутнє тепло взимку.
Також є термочайники. Вони не мають насоса, але мають носик, завдяки чому легко виливати вміст. Ідеальний варіант для того, щоб брати на пікнік, але не надто добрий для зігрівання взимку.
Як вибрати термос: параметри
- Передусім зверни увагу на температурний режим (обери з тим режимом, який потрібен саме тобі).
- Зверни увагу об’єм Діаметр — теж важливий показник. Вибір залежить від того, який розмір та скільки порцій їжі тобі потрібні на день.
- Матеріал. Скляні та пластикові вироби будуть крихкими, тому краще брати термос із корпусом з нержавіючої сталі.
Як вибрати термос у магазині
- Потруси ним у магазині, щоб перевірити якість. Не має бути брязкання і стукотіння.
- Відкрий кришку виробу та понюхай термос. У нього не має бути сторонніх запахів. Якщо вони є, то матеріал ненадійний. Якщо відчуватиметься запах гуми, то тільки уяви, яким буде запах, коли ти наллєш у нього гарячий чай.
- Якщо після покупки термоса тобі дали гарантію — не зволікай. Вирушай додому, налий у нього гарячу воду і подивися, скільки часу він триматиме напій гарячим. Якщо корпус став гарячим, то тепло виходить зі стінки через колби. Такий термос погано зберігатиме температуру. Краще відразу поверни його в магазин.
Раніше ми розповідали, як зекономити на опаленні взимку.
А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!