Грудне молоко зберігають для того, щоб малюк отримував оптимальне харчування, коли мама не може дати йому груди. Наприклад, у випадку, коли вона вийшла на роботу, змушена на деякий час поїхати або пройти курс лікування.
Як і скільки можна зберігати грудне молоко, залежить від способу створення молочного запасу. Як зберігати грудне молоко та як правильно його заморожувати — читай у матеріалі.
Як зберігати грудне молоко: пояснює лікар
На питання про те, як правильно зберігати зціджене молоко, відповідає лікарка-педіатриня Ярослава Підручняк. За її словами, зціджене молоко варто зберігати невеликими порціями (близько 60-120 мл). При цьому потрібно обов’язково вказати час та дату зціджування. Зберігати його можна у пластикових або скляних контейнерах.
Зберігання та заморожування грудного молока: що варто знати
Часто для того, аби зберегти молоко на довший час, мами вдаються до заморожування продукту. За словами лікаря, це робити можна. Однак в процесі варто дотримуватися строгих правил.
Йдеться про температурні норми та умови зберігання. Якщо ти плануєш заморожувати молоко, то можна використовувати при цьому спеціальні пакетики для заморозки.
Як зберігати та заморожувати грудне молоко: найважливіші правила
Лікарка стверджує, що в таких ситуаціях не буде зайвим дотримуватися таких лайфхаків.
- Зціджене молоко може залишатися при кімнатній температурі до +25 градусів протягом 4-6 годин.
- У задній частині холодильника при температурі до +4 градусів — не довше 3-5 днів.
- Якщо заморожувати молоко в холодильнику з морозильною камерою, де температура становить -18, і яка має окремі дверцята, молоко може зберігатися до 9 місяців.
- Якщо це окрема морозильна камера, де температура до -20 градусів, молоко можна заморожувати до 12 місяців.
- В холодильнику можна змішувати холодне молоко з холодним, яке зібране протягом 24 годин. Або тепле з теплим. Але тепле з холодним змішувати не можна.
- Також прийнятно змішувати молоко, зціджене протягом 24 годин, в одній місткості перед розподіленням у контейнери для зберігання. Такий підхід призводить до більш рівномірного розподілення калорій і поживних речовин.
- Розморожене грудне молоко не можна заморожувати повторно.
- Підігрівати молоко в мікрохвильовій печі теж не можна, адже це негативно впливає на його імунологічні та поживні властивості.
Під час грудного вигодовування потрібно стежити за своїм харчуванням: не пити кави, сидіти на дієтах… чи ні? Ми розповідали тобі про 10 міфів грудного вигодовування — читай у матеріалі.
Більше відео? Ексклюзиви, інтерв’ю, смішні шортси і не лише – зазирай на Youtube Вікон. З нами затишно!