Коли настає пора збирати гриби, новачки замислюються, які їстівні гриби України. У лісах справді багато грибів, але багато з них отруйні. Деякі види небезпечних грибів схожі на їстівні, але треба бути уважним, щоб не дійшло до сильного отруєння.
Шукай у матеріалі їстівні гриби, фото та назви, щоб у лісі збирати лише правильні гриби. Але пам’ятай, що збирати їх треба лише у відведеному місці, бо інакше можна отримати штраф за збирання грибів.
Список їстівних грибів України
Білий гриб
Шапка білого гриба може бути різного кольору: від червонувато-коричневого до майже молочно-білого. Ззовні має бархатисту фактуру. Ніжка білого гриба бочкоподібна, а ніжки старих грибів мають циліндричну і товсту форму. М’якуш щільний та соковитий.
Фото: Wikipedia
Маслюк
У молодих Маслюків шапка напівкулястої форми, покрита липкою блискучою шкіркою. Ніжка гриба має циліндричну форму. Колір білуватий з темним низом або збігається з кольором капелюшка.
Фото: Wikipedia
Опеньки
Ці гриби найчастіше ростуть на пеньках кільцями, тому й мають таку назву. Ніжки в опеньків гнучкі й тонкі, інколи можуть бути досить високими. Колір цих грибів може відрізнятися: від світло-медового до темно-коричневого тону. Ніжка у багатьох опеньків “вбрана” у кільце-спідничку. Ці гриби мають пластинчасту шапочку, яка закруглена до низу.
Фото: Wikipedia
Сироїжки
Сироїжки мають багато підвидів, тому мають різні забарвлення: від червоного, коричневого, зеленого до жовтого і білого. М’якуш у них ламкий, мають світлі пластинки. Будь обережним (-ою), бо у сироїжок є отруйні двійники.
Сироїжка їстівна. Фото: Wikipedia
Підберезовики
Шапка у Підберезовиків напівсферична, опукло-розпростерта з тупим краєм, зазвичай має сірувато-коричнюватий колір. Ніжка суцільна циліндрична, дещо розширена донизу.
Фото: Wikipedia
Лисички
Шапка і ніжка лисичок є одним цілим без видимих меж. Колір грибів — від блідо-жовтого до помаранчевого. Шапка має плоску форму із загорнутими, розпростертими хвилястими краями, увігнута або вдавлена всередину.
Фото: Wikipedia
Польські гриби
У Польських грибів товсто м’ясиста, напівсферична шапка. Має темно-коричневий колір різних відтінків. Часто вона гола та суха, а у вологу погоду трохи клейкувата. Шкірка з шапки не знімається.
Фото: Wikipedia
Гриби-зонтики
Цей гриб має конусоподібну шапку з тупим горбом білого або сіруватого кольору. Ніжка у гриба біля основи з бульбою, спочатку коричнева, а пізніше стає сіруватою.
Фото: Wikipedia
Гливи
Останнім часом гливи стають популярні у приготуванні. Гриби мають асиметричну, мушлеподібну шапку. Колір сіруватий або сіро-бурий із сизим відтінком. М’якуш у Глив білий, спочатку м’який, а пізніше стає жорсткуватим.
Фото: Wikipedia
Зібрані гриби можна не лише готувати й морозити, а й сушити. Раніше ми розповідали, які гриби можна сушити.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.