Новий підхід чи ризик для здоров’я? Чи можна їсти сиру вівсянку — усі за та проти

Даніела Долотова випускова редакторка сайту
чи можна їсти сиру вівсянку

Вівсянка — один із найпопулярніших сніданків у всьому світі, адже вона добре відома своїми поживними властивостями. Проте інколи навіть на її й так просте приготування не вистачає часу, а тому з’являється питання, чи можна їсти сиру вівсянку.

Звісно ж, просто сухі пластівці навряд чи хтось планує жувати. Та часом так і хочеться додати їх, наприклад, у фруктовий чи овочевий смузі задля збільшення рівня клітковини, просто залити їх йогуртом, або ж приготувати з вівсянкою печиво.

І секрет користі цього продукту якраз полягає в деталях. Тому розповідаємо про всі за та проти споживання сирої вівсянки.

Чи можна їсти сиру вівсянку

Насамперед важливо розуміти, що самі вівсяні пластівці мають пройти необхідну обробку паром, аби мінімізувати ризик виникнення патогенних бактерій. Якщо виробник це зробив, тоді покупець може бути відносно спокійним щодо придбаного продукту. Тож дійсно упаковану оброблену сиру вівсянку можна їсти. Однак є кілька але.

Без попереднього приготування вівсянку можна їсти, наприклад, у складі печива, яке готується без випічки, або ж батончиків. Її також можна заливати молоком чи йогуртом.

Однак тим людям, які мають досить чутливий шлунково-кишковий тракт, може бути складно впоратися з введенням у раціон цього продукту саме в сирому вигляді. Тому потрібно зважати, які є позитивні наслідки вживання сирої вівсянки для організму людини, а які — негативні.

Чим корисна вівсянка

Вівсянка відома практично кожній людині у світі своїми поживними властивостями. Їх зберігає вона й у сирому вигляді.

Крім того, за даними дослідження Хроматографічні методи оцінки поживної якості вівса, що було опубліковане в журналі PubMed, одна чашка вівса може містити 307 калорій і такі поживні речовини, як магній, селен і фосфор.

Також вівсянка багата на розчинну клітковину — тип корисних харчових волоком, які під час перетравлення утворюють гелеподібну речовину. Крім того, цей продукт багатий на добре засвоюваний рослинний білок.

Отож вживання вівсянки може допомогти знизити рівень холестерину, сприяти контролю рівня цукру в крові та навіть принести користь здоров’ю серця. Однак попри те, що сирий овес корисний для кишківника, він може викликати розлади травлення.

Можливі негативні наслідки вживання сирої вівсянки

Попри всі переваги вівсянки, існують певні негативні наслідки від споживання цього продукту в сирому вигляді. Зокрема йдеться про можливе накопичення вівса в шлунку або кишківнику, що спричиняє розлад травлення або запор.

Крім того, сирий овес містить антинутрієнтну фітинову кислоту. Вона зв’язується з такими мінералами як залізо та цинк, чим ускладнює їхнє засвоєння організмом. З часом це може призвести до дефіциту мінеральних речовин.

А ось замочування вівсянки у воді на принаймні 12 годин може зменшити негативний вплив на ШКТ. Також цей продукт можна замочувати в молоці, йогурті, кефірі чи навіть у соку.

До того ж оскільки вівсяні пластівці містять велику кількість крохмалю, організму буде важко його засвоїти у сирому вигляді. А після варіння засвоїти всі поживні речовини буде значно простіше.

До речі, ти знаєш, що цю кашу можна готувати не лише солодкою? У солоному вигляді вона буде ще більш корисною як сніданок. Тому читай рецепт вівсянки з пармезаном від Ектора Хіменеса-Браво.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.