Не бійся загодувати: як скласти здоровий раціон для маломобільної людини

Анастасія Грубрина журналістка сайту
Харчування для маломобільних людей

Маломобільні люди можуть потребувати постійної допомоги сторонніх. Одним з найважливіших процесів є харчування. Аби налагодити його та зробити раціон здоровим і таким, що буде заповнювати всі харчові та енергетичні потреби, не доведеться докладати багато зусиль.

Дієтологиня та ендокринологиня Анастасія Соколова розповіла для 24 Каналу, як скласти раціон для людей, які постійно перебувають удома.

Харчування маломобільних людей — як підготуватися

Дієтологиня ділиться, правильно підібраний раціон для маломобільних людей може бути не просто джерелом енергії, а й впливати на якість життя. Харчування є важливою складовою терапії, тому приділяти увагу слід не лише пігулкам та процедурам.

Тарілка для маломобільної людини має бути повноцінною — з білками, жирами та вуглеводами. Не варто робити порції меншими чи менш насиченими через страх “перегодувати” людину, що майже не рухається.

Для людей старшого віку зроби акцент на білках. Вони необхідні для м’язів та еластичності тканин, імунної системи. Пропуск харчування для літніх людей може мати критичні наслідки, на відміну від молодших людей.

Фото: Pixabay

Продукти в раціоні повинні містити вітаміни та мікроелементи. До прикладу, вітамін D, кальцій та залізо. Особливо корисними є субпродукти — печінка, нирки, серця. Вони насичують організм вітамінами А та Е, легко перетравлюються за умови правильного приготування.

Серед круп для раціону маломобільних людей варто віддавати перевагу бурому рису, гречці чи пшону. Вони забезпечують ситість на тривалий час.

Якщо твоєму підопічному важко жувати чи ковтати — не варто блендерити всі продукти. Можна готувати м’які страви — тефтелі, запечені овочі, супи тощо. У випадку поганого апетиту приготуй щось з улюблених продуктів маломобільної людини.

Не годуй лише “корисним”. Під час їжі створи комфортну атмосферу, поговоріть про приємне.

Фото: Unsplash

Також не забувайте про емоційну підтримку. Люди старшого віку часто втрачають інтерес до життя, і це прямо впливає на бажання їсти, — каже дієтологиня.

Правильне положення маломобільної людини під час їжі — тіло підняте з ліжка щонайменше на 45 градусів. Так можна запобігти потраплянню їжі в дихальні шляхи.

У маломобільних людей норма води відрізняється. Спробуй додати у раціон більше водянистих продуктів, наприклад, огірків. Колір сечі може підказати, чи вистачає організму води (він має бути світлим чи прозорим).

Не забувай про індивідуальний підхід, емоції маломобільної людини та її потреби.

Раніше ми розповідали, як говорити з дітьми про інвалідність.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.