Для багатьох українських родин святковий стіл не може обійтися без холодцю. Але цю страву треба вміти приготувати — щоб холодець застиг, був до смаку солений та прозорий. І якщо поради на випадок, коли холодець не застиг, ти уже маєш, то ось коли треба солити холодець при варці — ми розповідаємо далі.
Коли треба солити холодець
Щоб приготувати холодець, потрібно мати свій перевірений рецепт цієї страви. Звісно, у кожних господині та господаря власні традиції, але дуже важливо знати, коли треба солити холодець при варці — на початку чи наприкінці процесу.
Під час приготування холодцю треба розраховувати всі пропорції. Адже, лише подумай, що буде, якщо посолити холодець на початку варки: бульйон під час тривалого варіння так чи інакше буде випаровуватися, а отже концентрація солі ставатиме більшою.
Коли ж ти захочеш додати води до пересоленої страви, то ризикуєш так і не отримати холодець — він не застигне.
У моїй сімʼї є свій рецепт — щоб бульйон, який вариться по чотири-шість годин, не був занадто соленим і добре застиг, сіль додаємо за півтори години до готовності.
Таким чином, вдається уникнути проблем, про які ми писали вище. А мʼясо встигає добре просолитися.
Адже якщо солити наприкінці варіння, то мʼясо може бути прісним на смак.
Скільки солити холодець для ідеального смаку
Щоб не пересолити й отримати страву з ідеальним смаком, варто на кожні 2 л води додавати півтори чайної ложки солі.
Для гарної консистенції клади 1 кг мʼяса на 2 л води.
Раніше ми розповідали тобі рецепт неймовірно смачної та поживної закуски — заливний язик. Як приготувати заливний язик, читай за посиланням.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.