З настанням холодів так хочеться, щоб у животі завжди було щось тепленьке та смачненьке. І реалізувати це досить просто!
Розсольник стане чудовим рішенням, як підтримати свій настрій та отримати корисні й поживні мікро- та макроелементи.
Цей суп може бути і пісним, і м’ясним, і грибним, і навіть рибним. Варіантів — безліч! Але шеф-кухар Євген Клопотенко вирішив поділитись домашнім рецептом класичного розсольника з яловичими ребрами та маринованими огірками.
Розсольник: класичний рецепт
Інгредієнти:
- 400-500 г яловичих кісток або ребер
- 1 цибуля
- 1/2 склянки перловки
- 1 невелика морква
- 3 картоплі
- 3 маринованих огірки
- 100-150 мл розсолу
- 100 г кореня селери
- 2 лаврові листи
- 1 ст. л. білого хрону
- 2 дрібки хмелі-сунелі
- 2 ст. л. соняшникової олії
- петрушка (за бажанням)
- сметана (за бажанням)
- сіль на свій смак
Читати на тему
Відчути атмосферу Парижа? Легко! Рецепт цибулевого супу з доступних продуктів
Шеф-кухарка Валентина Саєнко поділилась домашнім рецептом цибулевого супу з доступних продуктів.
Спосіб приготування:
- Перловку промий до чистої води та замочи у воді приблизно на годину. Її можна замінити рисом, гречкою, пшеницею або пшоном. Можна варити взагалі без крупи, збільшивши об’єм картоплі.
- Влий у каструлю соняшникову олію та виклади туди яловичі кістки чи ребра. Замість них можна використовувати свинину, яловичину, індичатину чи курятину. Попередньо краще обсмажити м’ясо з усіх боків або приготувати на мангалі.
- Почисть та наріж великими шматочками корінь селери, цибулю та моркву. Можна брати й інші овочі, наприклад, гриби, брюссельську капусту чи батат.
- Додай нарізані овочі до м’яса. Обсмаж усе на середньому вогні. М’ясо має потемніти.
- Додай у каструлю лавровий лист та залий усе водою, щоб покрити овочі приблизно на два пальці. Після закипання води вари бульйон на маленькому вогні протягом 20 хвилин.
- Після цього витягни з каструлі кілька шматків м’яса, щоб звільнити місце для інших інгредієнтів. Почисть та наріж середніми кубиками картоплю, вкинь у бульйон.
- Додай у каструлю перловку. Мариновані огірки наріж середніми кубиками, але не додавай у суп. Спробуй, чи вони мають гарний смак. Огірки мають бути хрусткими та щільними. Додай у суп огірки приблизно через 15 хвилин, коли картопля та крупа майже зготуються.
- Ще через дві-три хвилини додай до каструлі розсіл. Зазвичай кухарі дають огірковий, але можна використовувати і з-під квашеної капусти. Зрештою, якщо немає ніякого, то це теж не біда.
- Додай у розсольник хмелі-сунелі та сіль до смаку. Але не передай куті меду, адже огірки та розсіл теж містять сіль. Дай супу настоятись протягом п’яти хвилин.
- У кожну тарілку додай трохи білого хрону, листя петрушки та сметану. А якщо хочеш більш насичений смак, то можна додати ще пластівці перцю чилі та копчену паприку.
А якщо ти хочеш приготувати щось більш вишукане та незвичне, то читай, як легко зробити сирний крем-суп вдома.
Більше відео? Ексклюзиви, інтерв’ю, смішні шортси і не лише – зазирай на Youtube Вікон. З нами затишно!