Літо — час збирати врожай та насолоджуватися свіжими овочами, зеленню і фруктами.
Забагато їх не буває, тим паче, що можна зробити запаси на зиму. Вона цьогоріч обіцяє бути складною, тож усілякі заготівлі як ніколи на часі.
Бабусин чай з варенням чи джемом ми всі добре пам’ятаємо ще з дитинства. Ним можна було не тільки ласувати, а й лікуватися.
Однак варення і джем — це стара добра класика. Є багато оригінальніших способів зберегти літні ягоди на зиму.
Шеф та експерт реаліті На ножах Алекс Якутов запропонував три оригінальні рецепти: пастили, в’яленої вишні та морозива.
Пастила з чорниці
Один із простих і корисних способів зберегти ягоди — зробити пастилу. Її рецепт дуже простий у виконанні.
Для пастили з чорниці тобі знадобляться:
- Чорниця — 1 кг, можна взяти інші ягоди або зробити мікс із кількох видів
- Цукор — 200 г
- Цедра одного лимона
- Базилік — кілька листочків
Приготування:
- Почнімо з підготовки ягід. Їх треба ретельно промити та залишити на кілька хвилин у друшляку, щоб збігла вся вода. Після цього відірви всі хвостики.
- Для наступного етапу знадобиться блендер. Переклади очищені ягоди у місткість та перебий блендером до однорідної маси.
- Тепер перелий масу в каструлю, додай цукор і провари на слабкому вогні 30-40 хв, як варення. Під кінець додай цедру лимона і дрібно нарізаний базилік, добре перемішай.
Якщо пропустити цей етап, то в ягідній суміші лишиться забагато води і пастила сушитиметься довше.
- Останній етап займе від шести до восьми годин. Розігрій духовку до 60 °С. Вилий ягідну суміш на застелене пергаментом деко і суши пастилу з привідкритими дверцятами.
За шість – вісім годин ти отримаєш готову й смачну пастилу, однак вона буде м’якою. Тому скрути її в конус і зачекай, доки вона затвердіє.
Зберігати пастилу в герметичному контейнері в сухому темному місці. Мінімальний термін зберігання — чотири місяці.
В’ялена вишня
Однією з цариць сезону є вишня. Якщо її багато, а звичайні варення і настоянки тобі набридли, то шеф пропонує зав’ялити вишню. Отримаєш неперевершені додатки до страв!
В’ялену вишню можна додавати до вівсянки, використовувати в десертах тощо. А для приготування тобі знадобиться:
- Вишня — 1 кг
- Цукор — 100 г
- Коньяк чи бурбон — 100 г за бажанням
Приготування:
- Підготуй вишню до термічної обробки: промий, просуши, дістань кісточки та залиш на певний час, щоб збіг сік.
- Сік із вишні перетвориться на 100-200 г фрешу, який знадобиться для наступного етапу. Перелий його в каструлю, додай цукор та доведи до кипіння на маленькому вогні.
- Після того як сироп вистигне, додай алкоголь і залий цією сумішшю вишню. Залиш настоюватися протягом трьох – чотирьох годин.
Якщо не хочеш додавати алкоголь, то вимочувати вишню в вишневому сиропі не треба. Однак виливати його не поспішай. Можна заморозити й додавати до страв окремо.
- Заключним етапом стане саме в’ялення. Для цього треба відтиснути сік з вишні, викласти її на застелене пергаментом деко і відправити в духовку, розігріту до 60 °С, на десять годин.
В’ялять вишню при відкритих дверцятах духовки. Мінімальний термін зберігання ягід у герметичній тарі в сухому, темному приміщенні — шість місяців.
Малинове морозиво
Хто не любить морозиво? А тим паче, якщо воно домашнє, без барвників та небезпечних консервантів.
Для приготування малинового морозива тобі знадобиться:
- Малина — 500 г або будь-які інші ягоди
- Варення з бузини, кульбабок, акації світлого кольору — 2 ст. л.
- Ваніль чи ванільний цукор — 1 ч. л.
- Йогурт грецький жирний — 700 г
Приготування:
- Поклади у сотейник ягоди та варення і вари протягом десяти хвилин, можеш долити трішки води. Під кінець додай ваніль або ванільний цукор.
- Потім переклади ягідну суміш у мисочку і дай їй охолонути до кімнатної температури. Додай йогурт і перемішай. Якщо на смак виходитиме не дуже солодко, додай ще варення.
- Візьми форми для морозива, переклади туди суміш і відправ до морозилки. Таке морозиво можна зберігати до двох – трьох тижнів.
Якщо ти хочеш врятувати якнайбільше ягід за допомогою морозива, то ми присвятили цілий матеріал тому, як приготувати домашнє морозиво різними способами.
Не пропусти наші нові цікаві матеріали, багато корисного щодня публікується на нашому Telegram-каналі.