Мед — один з найдавніших продуктів, який людство навчилося не тільки їсти, а й використовувати для лікування, краси та інших потреб. Говорити про користь меду можна нескінченно.
А що як хочеться чогось незвичайного? На полицях ми часто бачимо липовий, гречаний чи мед з різнотрав’я. Сьогодні ми розповімо, які бувають види меду — незвичні, смачні і дуже корисні. Читай у нашому матеріалі.
Види меду: які бувають і в чому їхня користь
Історики розповідають, що люди споживали мед ще 15 тис. років тому. Вони зрозуміли, що це смачно і корисно. А в епоху Давнього Єгипту ті, хто займалися добуванням меду, вважались поважними і гідними людьми.
Завдяки складу мед їдять, ним лікуються, використовують у косметології тощо. Але що окрім пересічних сортів може запропонувати нам ринок? Сьогодні ми розповімо про надзвичайні види меду.
Важливо знати, що мед різниться за географічними та ботанічними чинниками. Наприклад, в Україні найбільш поширеними є липовий, акацієвий, гречаний та різнотрав’я. В інших кліматичних умовах бджоли виробляють навіть мед із верблюжої колючки.
Такий мед типовий для напівпустельних районів Середньої Азії — Туркменії, Казахстану. Його можна придбати і в Україні. Мед з верблюжої колючки має антимікробну дію, корисний при захворюваннях ШКТ, добре виводить токсини.
Такий мед має приємний м’який смак, аромат квітів та кремовий колір.
Евкаліптовий мед характерний для Австралії та Бразилії. Такий рідкісний сорт має пряний смак та аромат евкаліпта. Його використовують для лікування застуд, а ще споживають з ранковими тостами або до чаю.
Евкаліптовий мед має антимікробну і протизастудну дію. Показаний тим, хто хворіє на туберкульоз, має грибкові захворювання чи кишкову паличку. Його також можна придбати в Україні або замовити з іноземних сайтів.
З доступних сортів на полицях українських магазинів ти можеш побачити ще каштановий мед. Він дорогий, адже має унікальні властивості і смак. Регіонами збору каштанового меду є Крим, узбережжя Франції, Італія та Кавказ.
Такий мед має імуномодулюючі властивості, є антисептиком, допомагає в нормалізації тиску, зміцнює судини. На смак він солодкий з гірчинкою, коричневого кольору і пахне каштанами.
Незвичні сорти меду — користь для здоров’я
Мед чайного дерева бджоли збирають з квітів мануки. Чайне дерево манука росте в широтах Нової Зеландії та Австралії. Особливість меду мануки полягає у сприятливій дії на імунітет, шкіру та травну систему.
Мед чайного дерева здатний лікувати псоріаз, екзему, герпес та інші захворювання. Корисний тим, у кого гастрит та виразка. Ціна на такий мед у середньому 1000 грн за банку 500 мл.
На смак він солодкий і пряний, має золоте забарвлення.
А буркуновий мед збирають з духмяної трави з жовтими квітками — буркун. Він також дуже цінний, бо зарості рослини зустріти складно. Буркуновий мед виробляють у США та Канаді.
Має бурштинове забарвлення і кремову текстуру. Буркуновий мед не має вираженого смаку та аромату, хіба що нотки ванілі. Ціна за такий мед — від 300 грн за літр.
Раніше ми розповідали, як приготувати мед із бузини.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.