Регулярні вимкнення світла змушують українців переживати за свіжість своєї їжі в холодильнику. Особливо це стосується продуктів, які вимагають до себе специфічного ставлення та зазвичай лежать тижнями на наших полицях.
До прикладу, зберігати сир потрібно в певних умовах. У жодному разі не варто загортати його у харчову плівку, фольгу чи пластик. Інакше він дуже швидко зіпсується.
А як же тоді зберігати сир у холодильнику та без нього? Читай у матеріалі.
Як зберігати сир у холодильнику
Найпростіший варіант зберігання сиру — в оригінальному пластиковому пакуванні. Особливо якщо йдеться про фету чи моцарелу, які продають у розсолі.
Однак для твердих та напівтвердих видів можна також використовувати обгортки з бджолиного воску та вощений сирний папір.
Найкраще зберігати сир у спеціальних контейнерах на нижній поличці холодильника чи на дверцятах. Ставити цей продукт на стіл варто не раніше, ніж за годину до вживання.
За умови правильного зберігання сир залишатиметься свіжим:
- моцарела, козячий, рикотта — протягом трьох днів;
- гауда, чедер та інші напівтверді сири — до двох тижнів;
- тверді сири — до трьох тижнів;
- сири з пліснявою — два тижні;
- камамбер, брі та інші сири в скоринці — півтора тижня.
Однак у будь-якому разі не можна зберігати сир у морозильній камері, адже так смак та текстура продукту зіпсуються.
Як зберігати сир без холодильника
Навіть якщо у твоєму будинку вимкнули світло на тривалий період, усе одно можна врятувати твердий сир. Для цього потрібно правильно його запакувати.
Варіант перший — змочи бавовняну тканину в міцному соляному розчині та загорни в неї сир. Потім поклади сир у темне та прохолодне місце, наприклад, на балкон. Раз на день змочуй тканину в соляному розчині. Так у твердому сирі не розмножуватимуться бактерії й він не засохне.
Варіант другий — загорни сир у пергамент, поклади його в герметичний контейнер та опусти його в тазик чи відро з холодною водою.
Ці способи допоможуть зберігати сир до одного тижня навіть без холодильника.
Раптом пліснява все ж з’явилась на твердому сирі, то можна зрізати три сантиметри під пліснявою та навколо неї. Адже вона не може дуже глибоко проникнути всередину цього продукту.
А ось м’які сири, а також тверді, які сильно розкришуються, їсти з пліснявою категорично не можна. Адже грибок проникає глибоко під поверхню продукту.
Старий сир без плісняви можна не викидати у смітник, а використати під час приготування страв. Потри його на макарони, піцу, яєчню або додай у запіканку.
Сир та вино прекрасно доповнюють одне одного і посилюють смак. Це відомо, мабуть, кожному. Однак не всі знають, як правильно поєднувати вино та сир. Читай про це детальніше.
А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!