Час перейти на нут та сочевицю? Вчені зʼясували, що рослинний білок подовжує життя

Анастасія Жиденко редакторка сайту
рослинна їжа

Що, якби заміна лише одного компонента у твоїй тарілці могла подовжити тривалість життя?

У світі, де безліч людей й досі вірять, що без м’яса не наїсися, науковці пропонують переглянути застаріле сприйняття корисної їжі.

Нове дослідження продемонструвало, що те, що ми кладемо в тарілку щодня, може мати довгострокові наслідки не тільки для здоров’я, а й для тривалості життя. І тут головну роль відіграє саме тип білка, який ми споживаємо. Про це розповіло видання Real Simple.

Краще м’ясо чи рослинний білок

Тваринний білок (тобто той, що міститься у м’ясі, птиці, ковбасах, стейках) давно вважається головним джерелом сили.

Але, як з’ясували дослідники, регулярне вживання переважно такого білка може бути пов’язане з підвищеним ризиком хронічних хвороб і, відповідно, нижчою тривалістю життя.

На противагу цьому, рослинний білок, який міститься у бобових, горіхах, насінні та цільнозернових продуктах, демонструє зворотну тенденцію — менше хвороб і довше життя.

Їсти як в блакитних зонах

У дослідженні вчені також звернули увагу на так звані блакитні зони — регіони, де знаходяться найбільше довгожителів. У чому ж секрет таких людей? У їхньому раціоні домінує саме рослинна їжа з великою кількістю рослинного білка, а м’ясо споживається вкрай рідко або ж зовсім відсутнє.

Загалом, щоб встановити зв’язок між білком і тривалістю життя, вчені проаналізували понад півстоліття даних зі 101 країни. Виявилось: у регіонах, де люди з віком переходили на більш рослинне харчування, смертність від хронічних хвороб була нижчою. Натомість чим більше в раціоні було переробленого червоного м’яса, тим вищі були ризики.

Проте важливо розуміти, що справа не тільки в самій їжі, а й у доступності, культурі харчування та рівні розвитку харчових систем. Та, попри це, загальна тенденція очевидна: чим більше рослинного білка — тим краще для здоров’я і довголіття.

Тож, можливо, час переглянути свій підхід до білка? Додати в меню нут, сочевицю чи насіння — не просто модно, а й корисно. Також читай про користь, вітаміни та які властивості має овоч спаржа.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.