Тунець — один із найпопулярніших видів риби, постійний інгредієнт суші та інших рибних страв. І не дарма, бо цей морський мешканець надзвичайно корисний та має безліч переваг для здоров’я.
Платформа здорового шкільного харчування Знаїмо розповіла про тунець, користь цієї риби, у якому вигляді та скільки її краще їсти.
Тунець — величезне джерело вітаміну B12, необхідного для синтезу ДНК — основного носія генетичної інформації кожної клітини тіла.
Вітамін B12 також бере участь в утворенні нових еритроцитів та запобігає розвитку анемії.
Це лише одна з небагатьох переваг тунця. Ця риба також зменшує ризик серцевих захворювань завдяки високому вмісту жирних кислот Омега-3, що допомагає отримати кращий баланс відносно поліненасичених жирних кислот омега-6 і холестерину.
Ці речовини призводять до утворення атеросклеротичних бляшок у великих та середніх артеріях. Вживання продуктів з високим вмістом Омега-3 знижує частоту серцево-судинних захворювань, зокрема інфаркти та їхні ускладнення.
Також тунець запобігає проблемам із зором, знову ж таки завдяки Омега-3. У дослідженні за участю 40 000 медичних працівниць виявили, що ті з них, які їли кілька порцій тунця на тиждень, мали на 68% менший ризик розвитку синдрому сухого ока.
До того ж Омега-3 у рибі сповільнюють ріст пухлинних клітин і зменшують запалення в організмі. Це важливо, оскільки багато типів раку пов’язані саме із запаленнями.
М’ясо тунця майже не містить насичених жирів. Водночас у рибі багато білка, що довше зберігає відчуття ситості.
Розібравшись, чим корисний тунець, постає ще одне важливе питання — у якому вигляді його краще вживати у їжу?
Великі різновиди тунця, наприклад, синьоокий та деякі інші, можуть містити багато ртуті. Тому вагітним жінкам та маленьким дітям вживати таку рибу краще не варто.
Однак у платформі Знаїмо стверджують, що в Україні такий тунець не є поширеним у торговельних мережах. Натомість на прилавках можна знайти консервований тунець, що містить набагато менше ртуті, ніж свіжий.
Unsplash
Рекомендована кількість тунцю на тиждень — приблизно дві-три порції на тиждень. Розмір порції тунця для дорослої людини становить близько 100-120 грамів.
Найзручнішим варіантом цієї риби є консервований тунець, який можна їсти одразу після відкриття банки. Свіжий тунець можна запекти, приготувати на грилі або обсмажити на сковороді.
Також тунець можна додавати у салат, запікати у духовці зі скибочками хліба та сиром та використовувати його замість яловичини у бутербродах.
Тунець є одним із найкращих джерел вітаміну D. 100 грамів консервованого тунця містять до 50% від рекомендованої добової норми цієї речовини.
Вітамін D корисний для здоров’я кісток, зміцнення імунної системи та забезпечення оптимального росту дітей. Тунець містить й інші вітаміни та мінерали, як-от: залізо, вітамін B6, калій, селен та йод.
Поживність 115 грамів тунця складає 145 калорій, 26,77 грама білка та 3,37 грама жиру.
Також пропонуємо приготувати смачний салат з тунцем.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.