На ринку чи в магазині інколи трапляються підробки меду — залишки із сот змішують з солодкими сиропами та продають за ціною справжнього меду. Читай у нашому матеріалі, як відрізнити підроблений мед від натурального в домашніх умовах — добірка простих і зрозумілих способів.
Як відрізнити підроблений мед від натурального в домашніх умовах
Підроблений мед дуже шкідливий для організму — він оброблений хімічно та термічно, містить високу кількість цукрів, високий глікемічний рівень, несе загрозу ожиріння та отруєння. Особливо шкідливо купувати підроблений мед дітям.
Підроблений мед — це суміш із невеликої кількості меду справжнього або залишків із сот, сиропів цукрової тростини, агави та рису. На смак і колір він схожий на натуральний, але відрізняється складом та корисними властивостями.
У справжньому меді є пилок бджіл, він має низький глікемічний індекс, корисні властивості для організму. Щоб перевірити мед на натуральність, є кілька простих способів.
- Перевірка меду на запах. Якщо мед пахне кисло або запаху немає взагалі — це цукрова підробка. Справжній мед пахне медом чи травами.
- Перевірка меду на смак. Натуральний мед викликає легке першіння в горлі та не розшаровується. Густий, але має ніжну текстуру, може мати пилок, віск чи пергу. Це свідчить про його натуральність.
- Кристалізація меду. Справжній мед кристалізується та стає цукровим за місяць чи півтора, якщо зберігати його за кімнатної температури. Саме такий можна купувати в магазині. Це гарантія безпеки та користі меду.
Фото: Unsplash
- Країна-виробник. Купувати українське не тільки корисно для економіки, а й для здоров’я. Якщо мед виготовлений в Україні, менша ймовірність, що він підробний. Найчастіше підробні продукти — імпортні.
- Етикетка. Уважно читай, що написано на етикетці — у складі має бути лише мед. До того ж він повинен бути непастеризований, адже після цього процесу зникають корисні властивості для організму.
- Перевірка вогнем. Сірник піднеси до меду, він має розплавитися, а потім зашипіти. Якщо так і вийшло — мед натуральний.
- Йод. Додай у мед кілька крапель йоду — якщо він посинів — мед підробний.
- Перевірка меду водою. Якщо розвести мед у воді, він не має залишити осад.
- Розтирання в руках. Якщо розтерти краплю меду в руках, справжній продукт вбирається в шкіру, а підробний — утворює кульку.
- Перевірка меду чорним хлібом. Занур у мед шматочок черствого хлібу та залиш на 10 хвилин. Якщо хліб стане м’яким — мед неякісний, містить домішки сиропів.
Фото: Unsplash
Натуральний мед найкраще купувати на екофермах чи в людей, які займаються бджільництвом. Так ти виключиш можливість придбання підробки.
Якщо вибираєш мед у магазині — уважно читай етикетку, дивись на консистенцію та колір меду, віддавай перевагу відомому бренду, який не буде ризикувати репутацією.
Щоб не мучитися з перевірянням меду щоразу — простіше зробити його власними руками. Раніше ми розповідали, як приготувати мед із бузини.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.