Бактерії — невіддільна частина нашого середовища. Хоча багато з них є нейтральними або корисними для нашого здоров’я, деякі можуть спричинити ті чи інші захворювання.
Медичні заклади є місцем, куди люди звертаються за допомогою при різноманітних захворюваннях, і повинні забезпечувати максимальну безпеку та стерильність. Однак не все так райдужно. Насправді у лікарнях, поліклініках та лабораторіях є безліч бактерій та вірусів, які ми можемо занести у свій організм. Про місця, яких краще остерігатися у медзакладах, розповіла лікарка-епідеміологиня Катерина Сояк у Telegram-каналі школи інноваційної медицини SIM.
Де міститься найбільше бактерій у медзакладах
Ручки дверей, поручні, кнопки ліфта
Ці поверхні є частим місцем контакту для багатьох людей, серед яких можуть бути й носії інфекції.
Саме ці місця можуть бути “домівкою” для таких збудників інфекцій як золотистий стафілокок, що стійкий до антибіотиків, а також кишкової палички, ацинетобактерій та інших небезпечних патогенів.
Кімната очікування та коридор
Головне правило безпеки в цих місцях — дотримання дистанції. Рекомендовано триматися на відстані не менше, ніж один метр від інших людей, та регулярно проводити дезінфекцію рук після контакту з будь-якими предметами.
Телефон
Згідно з даними дослідження, однієї хвилини телефонної розмови може бути достатньо для перенесення мікробів на руки.
Тож не забувай регулярно дезінфікувати свій смартфон.
Рекомендовано обробляти телефон 70% спиртовим розчином та не забувай й про руки, які теж варто продезінфікувати.
Медичне обладнання
Інструменти, що використовуються при обстеженні пацієнтів, мають регулярно дезінфікуватися. Це й стетоскопи, датчики УЗД, й інші медичні вироби, що не порушують цілісності шкіри й не є одноразовими. Не соромся запитати медпрацівників про це перед проведенням процедури, адже це твоя безпека.
Як захистити себе від інфекцій
Передусім, завжди носи з собою антисептик, особливо коли відвідуєш громадські місця.
Та навіть якщо ти забув санітайзер вдома — у більшості закладів є диспенсерами з дезінфектантами, якими ти можеш скористатися. Проте не менш важливим є регулярне миття рук з милом.
Для медичних працівників дотримання гігієни рук є важливим правилом. Але, як показують дослідження, не всі дотримуються техніки безпеки. Тому пацієнти можуть тактовно нагадувати про гігієну рук, якщо бачать, що це правило порушено.
Раніше ми розповідали про те, яка оптимальна вологість повітря для квартири.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.