Мільйони людей у всьому світі щодня стикаються з епілепсією — хворобою, що суттєво обмежує повсякденне життя. Постійні напади, які є основним симптомом цього захворювання, призводять до непритомності, травм і навіть загрожують життю. Згідно з даними ВООЗ, у всьому світі на епілепсію хворіє близько 50 мільйонів людей.
Проте, завдяки новітнім медичним технологіям, у пацієнтів з’являється надія на покращення стану свого здоров’я. Таким стало нещодавнє відкриття лікарів, яке, безсумнівно, можна назвати проривом у цій галузі.
13-річний підліток з Великої Британії, Оран Ноулсон, став першою людиною у світі, якій встановили імплант у мозок для зменшення та контролю нападів епілепсії. Про це повідомили у виданні The Guardian.
Імплант для контролю нападів епілепсії: як це працює
Нейростимулятор, який посилає електричні сигнали глибоко у мозок, встановили під череп. Це дозволило зменшити важкість та інтенсивність нападів у Орана на 80%.
Варто зазначити, що Оран з дитинства страждав від синдрому Леннокса-Гасто — це важка форма епілепсії. З жовтня 2023 року він потерпав від регулярних нападів, а їх могло бути сотні за день.
Через це хлопець часто непритомнів, у нього зупинялося дихання. В результаті він потребував у реанімації. Він також мав потребу цілодобового догляду через підвищений ризик раптової смерті від епілепсії.
Під час операції команда нейрохірургів встановила два електроди в мозок, досягнувши таламуса. Дроти під’єднали до нейростимулятора, який розмістили в щілині черепа, попередньо видаливши кістку.
Імплант закріпили за допомогою гвинтів і його можна підзаряджати через навушники.
Після операції пристрій увімкнули, і він почав подавати постійну м’яку електричну стимуляцію в мозок, блокуючи епілептичні напади.
Після цього матір Орана Жюстін сказала, що після цієї операції її син став щасливішим. В результаті якість життя хлопчика значно покращилася, а напади стали рідшими та менш інтенсивними.
Інколи малечу, яка захворіла, лікарі відправляють на електроенцефалограму, результати якої можуть викликати занепокоєння у батьків. Детальніше про епіактивність у дітей ми розповідали раніше.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.