Інколи наш організм може давати збій навіть від звичайного харчування. Такими можуть бути наслідки постійного стресу, низької якості і поживності їжі, або ж узагалі відсутність регулярного харчування.
Якщо твій кишківник останнім часом поводиться дивно, ти можеш його підтримати простими і корисними продуктами. Вони недорогі, тож порадувати кишківник і покращити свій стан можна буде без вишуканих продуктів чи пігулок.
Найкорисніші продукти для кишківника
Видання Real Simple поділилося продуктами, які “подобаються” нашому кишківнику. Протягом останніх років цікавість до мікробіому кишківника росте, тож дослідники знаходять все більше користі у продуктах.
Тож налагодити свій раціон і здоров’я можна завдяки правильним продуктам. На мікробіом впливає генетика, звички та спосіб життя, харчування, спорт, стрес, зволоженість організму. Усе це в правильному балансі може суттєво покращити якість твого життя.
Найкращими продуктами для кишківника є ті, в яких багато корисних бактерій, а також сполук, які пом’якшують та запобігають запаленням. Додай їх у свій раціон, і за певний час помітиш, як покращується твоє травлення.
- Чорна квасоля — цей продукт є джерелом клітковини, яка потрібна для хорошого травлення.
Клітковина буває розчинна та нерозчинна. Організму потрібні обидва варіанти. Розчинна клітковина створює гель у кишківнику, а нерозчинна — додає об’єму, сприяє руху і запобігає закрепам.
Клітковину також містять такі продукти: сочевиця, горох, банани, яблука, спаржа, ягоди, лляне насіння, броколі, часник, овес, цибуля, листова зелень та помідори.
- Йогурт — про користь йогуртів відомо давно. Пробіотики, які містяться в такому молочному продукті, сприяють здоровому травленню. Також не забувай про грецький йогурт, кефір.
- Місо та ферментовані продукти — чудове джерело пробіотиків, особливо для тих, хто не споживає молочних продуктів. Можна додати до раціону квашену капусту, комбучу, кімчі, ферментовані соління.
- Нут — джерело пребіотиків, він допомагає кишковим бактеріям гармонійно розвиватися. У ньому містяться розчинні волокна, які перетравлюються бактеріями.
Також з пребіотиків варто їсти цибулю, цибулю-порей, мед, какао, морські водорості, цілозернові продукти, зелень кульбаби, гриби, спаржу, капусту, яблука, овес, кавун, банани та ячмінь.
- Лосось — джерело Омега-3. Саме Омега-3 допомагає організму запобігати запаленням і боротися з наявними. Якщо лосось для тебе задорогий, дібрати необхідну кількість протизапальних продуктів можна серед таких: волоські горіхи, насіння чіа та коноплі, сардини, анчоуси та соєві боби.
- У ягодах також міститься чимало протизапальних сполук. Вони мають ще й антиоксидантну дію, тому твій кишківник зрадіє хоча б невеликій порції ягід. Крім ягід, це можуть бути ще горіхи, темно-зелені овочі, чай, квасоля, яблука, цибуля, оливки, гвоздика, каперси, орегано, шавлія, чебрець.
Корисною для кишківника може бути навіть картопля фрі! Однак її потрібно готувати не у фритюрі, а в духовці. Приготування страв у духовці зменшує їхню шкоду нашому організму. Смажена їжа частіше за все викликає запалення кишківника.
Також краще оминати занадто оброблених продуктів, алкоголю, червоного м’яса, додаткового цукру (наприклад, у чаї чи каві), штучних підсолоджувачів.
Кишківник може напряму впливати на імунітет, роботу мозку, нервову систему та психічні захворювання. Тож продукти твого раціону грають велику роль у ментальному та фізичному здоров’і.
Раніше ми розповідали, що таке синдром подразненого кишківника.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.