Чи маєш ти право отримати безкоштовне протезування? Як це зробити та що для цього потрібно? Ми відповімо на ці питання.
Протезування в Україні
Фахівці з Міністерства праці та соціальної політики України розповіли на офіційній сторінці у Facebook про систему протезування в Україні.
Починаючи з 2014 року, перед Україною виникла необхідність розвивати протезну галузь, впроваджувати нові технології, навчати фахівців для надання висококваліфікованої допомоги учасникам бойових дій.
Для підвищення рівня протезно-ортопедичних послуг до міжнародних стандартів провели спеціальні навчання українських фахівців. Нині в Україні є 21 сертифікований протезист співтовариства ISPO.
Як отримати безкоштовне протезування
Кожен учасник бойових дій може отримати професійну допомогу безкоштовно на території України. Протезування та ортезування зокрема.
У разі надскладного ушкодження або відсутності відповідного фахівця та технології в Україні є можливість відправки пацієнта за кордон.
Право на отримання грошової допомоги на протезування та/або ортезування кінцівки може бути використано учасником бойових дій один раз на п’ять років для протезування верхньої кінцівки. Двічі на рік — для забезпечення вкладишами із силіконової або гелевої композиції для кукс верхніх та нижніх кінцівок.
Хто може отримати протезування
Отримати протезування можуть:
- Громадяни, які отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України.
- Учасники антитерористичної операції чи ті, хто здійснював заходи із забезпечення національної безпеки і оборони.
- Громадяни, які давали відсіч збройній агресії РФ у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період проведення воєнних дій.
- Громадяни зі званням Героя України мають право на безкоштовну нейрореабілітацію (затверджуються Кабміном в індивідуальному порядку).
Які документи потрібні для безкоштовного протезування
- Заява на протезування.
- Паспорт громадянина України (тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту).
- Копія ідентифікаційного номера.
- Рішення військово-лікарської комісії.
- Виписка з наказу командира військової частини (начальника територіального підрозділу) або довідка про обставини травми, видана командиром військової частини, або копія іншого документа, в якому є відомості про участь у бойових діях або здійснення заходів щодо забезпечення національної безпеки і оборони й стримування збройної агресії РФ.
Важливо: ти можеш звернутися у будь-який державний заклад охорони здоров’я.
Раніше ми розповідали про нову систему встановлення інвалідності.