Турбує геморой? Що потрібно знати про симптоми та лікування — коментує проктолог

Анастасія Грубрина журналістка сайту
Як лікувати геморой: чим лікувати і що найкраще допомагає

Якщо тобі незручно питати в когось про геморой, його симптоми та лікування, а на форумах пишуть лише про сумнівне лікування в домашніх умовах, Вікна підготували для тебе розбір теми з коментарем лікаря-проктолога Володимира Батини.

Що таке геморой

Для початку потрібно розібратись, що це за хвороба. Геморой — захворювання, яке характеризується збільшенням об’єму та кровотоку вен гемороїдального сплетіння.

Він є одним з найпоширеніших захворювань, адже на нього страждає близько 15% дорослого населення планети. Найчастіше хворобу мають люди віком після 30 років. У чоловіків та жінок це трапляється однаково часто.

Геморой та його симптоми приносять багато дискомфорту в життя людини. Тож дізнайся, чим загрожує ігнорування геморою та як його лікувати.

Види геморою

Геморой буває гострим та хронічним, вродженим і набутим. Однак “легкі” напади можна перетворити на постійні хронічні, якщо затягувати з лікуванням.

Геморой має чотири стадії та ряд ускладнень, про які тобі необхідно знати.

Хронічний перебіг

У випадку хронічності геморою він має чотири стадії:

  1. Початкова — нерегулярні кровотечі під час дефекації.
  2. Друга — кровотечі та випадіння гемороїдальних вузлів.
  3. Третя стадія — можливість вправити вузли знижується, кровотечі посилюються.
  4. Остання стадія характеризується постійним випаданням вузлів та слизової оболонки без можливості подальшого вправлення.

Причини геморою

Найпоширенішою причиною є спадковість. Проте набути геморой не так складно, як здається. Серед провокаторів хвороби є: сидячий спосіб життя, вживання гострої їжі, алкоголю, ожиріння, надмірні фізичні навантаження, запори та стрес.

Однією з інших причин виникнення геморою є вагітність. Під час неї геморой розвивається майже у 50% випадків. Адже стрімке збільшення ваги та сидячий спосіб життя впливають на стан здоров’я.

Під час вагітності у жінок, які до цього страждали на геморой, він ускладнюється. Також ризик зростає у тих, хто має варикозне розширення вен, — пояснює хірург-проктолог Володимир Батина.

Чим загрожує ігнорування геморою

Якщо затягувати з лікуванням та відкладати його на “кращі” часи, можна спровокувати такі ускладнення:

  • Парапроктит — запалення тканин прямої кишки.
  • Тромбоз або некроз гемороїдальних вузлів.
  • Анальні тріщини.
  • Сепсис — інфекційне зараження крові.
  • Анемія — зниження рівня гемоглобіну.

Крім цього, ігнорування перших симптомів може призвести до розвитку хронічного геморою, що значно ускладнює лікування.

Фото: Pexels

Діагностика та лікування геморою

Лікарі категорично не радять займатися самолікуванням.

Дія трав або рослин є надто слабкою, а іноді навпаки небезпечною. Людина ризикує занести інфекцію в організм, — наголошує проктолог Володимир Батина.

Якщо у тебе з’явилося відчуття свербіння, печіння та тяжкості в зоні заднього проходу, ти відчуваєш періодичні болі та запори, негайно відвідай лікаря.

Вилікувати геморой вдома лише пігулками неможливо. Для якісної боротьби з хворобою потрібно звернутись до лікаря, який запропонує малоінвазивні процедури.

Раніше ми розповідали, як запобігти раку грудей.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.