Медицина не стоїть на місці, тому з’являються дедалі точніші нові прилади, які можуть допомагати контролювати стан здоров’я вдома, наприклад виміряти артеріальний тиск чи температуру тіла. Ще влітку минулого року Верховна Рада України ухвалила закон про приєднання до Мінаматської конвенції про ртуть. Саме тому з 1 січня 2024 року продаж і використання ртутних термометрів заборонені.
Тож допомагатимуть визначити температуру тіла електронні термометри. Вони набагато безпечніші та зручніші у використанні. Але не всі вміють правильно вимірювати температуру тіла цим приладом. Читай, як правильно вимірювати температуру тіла електронним градусником.
Як правильно вимірювати температуру електронним градусником: коротка інструкція
Електронні градусники подають звуковий сигнал, коли, як більшість думає, визначають температуру тіла. Саме після сигналу люди дістають градусник та дивляться на результат, але це не правильно.
У цей момент можна подумати: “Як правильно вимірювати температуру електронним градусником та скільки хвилин це треба робити, якщо не реагувати на звуковий сигнал?” Річ у тім, що кожен електронний градусник має інструкцію.
У ній описані методи вимірювання температури й може бути вказано, що звуковий сигнал повідомляє про те, що швидкість підвищення температури вимірювального датчика менш як 0,01°C за 8 секунд.
Після звукового сигналу градусник треба тримати ще кілька хвилин, залежно від обраного способу вимірювання температури.
- Аксилярне вимірювання температури (в пахвовій западині)
Прилад треба протерти та перевірити, чи не розрядилися батарейки, для цього його треба увімкнути. На спеціальному екрані заблимають символи Lo і C, це означає, що градусник працює. Коли символи перестають блимати, можна починати вимірювання температури.
Треба покласти електронний градусник у центр пахвової ямки. Для більш щільного контакту датчика зі шкірою можна прикласти руку до тіла й утримувати її в цьому положенні до закінчення вимірювання температури.
Після звукового сигналу треба тримати градусник під пахвою ще 3-5 хвилин. Потім можна діставати та дивитися на результат.
- Оральне вимірювання температури (у роті)
Такий спосіб вимірювання температури електронним градусником вважається швидшим та точнішим. Для цього треба покласти градусник збоку під язиком. У цей час не можна відкривати рот, розмовляти та пересуватися.
Після звукового сигналу тримати градусник ще 0,5-1,5 хвилини, потім дивитися на результат.
Фото: Pexels
- Ректальне вимірювання температури (в прямій кишці)
Вимірювати температуру таким способом можна лише, якщо це призначив лікар. Тоді треба ввести датчик термометра в анальний отвір на 1,5-2 см.
Після звукового сигналу тримати градусник ще 0,5-1,5 хвилини, потім дивитися на результат.
Коли люди починають хворіти та бачать та градуснику підвищену температуру, то починають вживати багато різних ліків, щоб швидше одужати та збити температуру. Раніше ми розповідали, яку температуру можна збивати.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.