Пікнік — це приємний спосіб провести час на природі та насолодитися відпочинком у компанії близьких та рідних людей. Та щоб усе пройшло бездоганно й не мало негативних наслідків у вигляді отруєння, важливо звертати увагу на продукти, які ти береш із собою.
Неправильне приготування та зберігання їжі на природі може призвести до харчового отруєння, яке швидко зіпсує навіть найкращий день. Детальніше про те, як уникнути харчового отруєння на пікніку розповіли у Mayo Clinic та МОЗ.
Симптоми харчового отруєння
Коли токсини потрапляють у людський організм, вони можуть спровокувати низку неприємних симптомів, таких як:
- нудота;
- блювота;
- діарея;
- болі в животі та спазми;
- лихоманка;
- озноб;
- виражена слабкість.
Харчове отруєння зазвичай є наслідком неправильного приготування або зберігання продуктів.
Особливо цими правилами не можна нехтувати під час відпочинку на природі, де умови зберігання продуктів значно складніші через відсутність холодильника. Висока вологість та тепло створюють ідеальні умови для розвитку бактерій.
Коли зростають ризики отруїтися
- Недостатня термічна обробка їжі.
- Неправильне зберігання продуктів, які швидко псуються. Зокрема це м’ясо, риба, соуси та молочні вироби.
- Порушення правил гігієни під час приготування, таких як недостатньо ретельне миття рук та спільне зберігання продуктів різного типу.
- Використання протермінованих продуктів.
Як уберегтися від отруєння на пікніку
Підготовка
- Продукти, які швидко псуються, краще купити безпосередньо перед пікніком, аби вони не стояли протягом довгого часу у холодильнику та були свіжими.
- Аби уникнути харчового отруєння, потрібно забути про звичку куштувати овочі та фрукти на прилавку. Це варто робити удома, і обов’язково перед тим ретельно їх вимити.
- Зберігай продукти у закритих посудинах, адже це дозволить уникнути контакту між сирою та готовою їжею.
- Під час підготовки кошика з продуктами для пікніка важливо на низ класти сирі продукти, а вже вище — готові.
- Не готуй страви заздалегідь. Пам’ятай, що навіть у холодильнику страви не варто зберігати довше, ніж добу.
- М’ясо, риба, та птиця повинні розморожуватися в холодильнику, а не за кімнатної температури.
- Важливо розділяти сирі та готові страви. Відтак, не можна на одній і тій самій дощечці нарізати м’ясо та овочі — це потрібно робити на різних поверхнях.
- Під час приготування надавай перевагу методам приготування, що забезпечують тривалу термічну обробку чи повне прожарювання.
- М’ясо
Обираючи м’ясо та рибу, звертай увагу на їхній колір, запах та текстуру. Зберігай ці продукти у холодильнику до та після приготування.
У МОЗ нагадують, що не варто купувати їжу, а особливо м’ясо та молочні продукти на стихійних ринках.
- Соуси
Пам’ятай, що домашні соуси зберігаються менше, ніж ті, що куплені у магазині та упаковані герметично. Якщо хочеш приготувати на пікнік домашній соус — слідкуй за терміном придатності інгредієнтів.
- Солодощі
Нерідко харчове отруєння спричиняють торти та тістечка з кремом, тож краще не брати їх на пікнік. Натомість гарною альтернативою стануть фрукти. Також можеш взяти печиво, вафлі, горіхи, пастилу.
Гігієна
Ретельно мий руки після туалету, перед приготуванням їжі та перед тим, як розпочинати їсти, адже на шкірі живуть бактерії, які можуть спричинити харчове отруєння.
Зберігання
Після приготування їжі вона може стояти на столі до двох годин. Тож найкраще розпочинати пікнік з трапези, а весь інший час розважатися.
Уникай зберігання продуктів у машині під прямим сонячним світлом. Якщо дорога додому тривала — корисно мати термосумку.
Важливо під час відпочинку на природі захистити себе якомога краще від кліщів, які у літню пору надзвичайно активні. Детальніше про те як захиститися та що робити, якщо тебе вкусив кліщ, ми розповідали раніше.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.