(Не)довіряти на 100%! Чи зможе штучний інтелект замінити юристів та їхню роботу

Богдана Макалюк журналістка сайту

Штучний інтелект буревієм увірвався у наше життя та змінив його назавжди. Маємо розуміти, що прогрес не стоїть на місці, технології розвиваються, цим і спрощують нам життя.

Але водночас штучний інтелект створює проблеми для людей, адже багато хто може втратити роботу. Дехто навіть може схитрувати, використавши ШІ для написання домашніх завдань, наукових чи творчих робіт.

Коли для українців став доступний ChatGPT, більшість зраділа. Адже тепер з усіма питаннями, які тебе хвилюють, може допомогти ChatGPT. Але чи дійсно з усіма? Над цим й міркували під час прес-конференції Штучний інтелект VS юристи.

Штучний інтелект VS юристи: про що говорили на прес-конференції

На прес-конференції були присутні різні спікери, зокрема:

  • Андрій Приходько — засновник, CEO, доктор юридичних наук, доктор філософії, відомий практикуючий адвокат. Має 15 років юридичного стажу, з яких 12 — на керівних посадах. Засновник топ української юридичної компанії prikhodko.com.ua, засновник найкращого юридичного стартапу або проекту в Україні 2021 (HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine —1 місце, звання Найкращий юридичний стартап України), резидент Diia.City;
  • Станіслав Маляр — адвокат, член Ради з молодіжних питань при президентові України;
  • Євген Артюхов — співзасновник, старший партнер юридичної компанії ASA Group, адвокат, амбасадор розвитку бізнес-партнерства в Україні;
  • Євгеній Комар — помічник народного депутата Верховної Ради України Тараса Тарасенка;
  • Наталія Сергієнко — докторка юридичних наук, адвокатка;
  • Ярослав Таранець — юрист, засновник юридичного Telegram-каналу Проект закону.

Юристи обговорювали актуальні проблеми стосовно штучного інтелекту, зокрема і ChatGPT:

  • КОНСУЛЬТАНТ та ChatGPT — оновлення маркетплейсу.
  • Чому перевага надається реальним юристам, а не штучному інтелекту?
  • Реальна допомога ChatGPT в юридичній діяльності;
  • Чи можливе витіснення юристів на ринку послуг?
  • Перспективи впроваджень штучного інтелекту в юридичну діяльність.

Чи може ChatGPT замінити юристів

Зараз люди дедалі більше послуг замовляють онлайн. Так сталося і з юридичними консультаціями, особливо це стало популяризуватися за часів пандемії ковіду. Зараз люди стали часто звертатися до ChatGPT з різними питаннями, зокрема з юридичними, щоб краще зрозуміти ситуацію.

Провідна юридична компанія Приходько та Партнери, маючи багаторічний досвід в юриспруденції та ІТ технологіях, розробила новітній та інноваційний мобільний застосунок КОНСУЛЬТАНТ.

Андрій Приходько розповідає, як вдалося інтегрувати штучний інтелект у застосунок КОНСУЛЬТАНТ, в якому люди можуть отримати юридичні консультації онлайн. Першим у застосунку відповідає штучний інтелект ChatGPT, адже саме з ним інтегрований маркетплейс. Посилання на застосунок — https://consultant.net.ua/

— Окрім живих відповідей від юристів, користувач отримує додатково відповідь від штучного інтелекту. Мінуси полягають у тому, що ШІ використовує ту інформацію, яка є в загальному доступі.

Не завжди він може врахувати особливості запитання або нюанси й дати коректну відповідь. Часто він рекомендує звернутися до юриста, — говорить Приходько.

Станіслав Маляр впевнений, що погано довіряти ШІ на всі 100%. Добре, якщо він буде лише помічником. Адже за консультацію клієнта завжди відповідальний юрист, на відміну від штучного інтелекту. Якщо тобі потрібна кваліфікована допомога — Юридичний маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ — юрист завжди поруч. 

Раніше ми розповідали, як користуватися ChatGPT.

А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!

Категорії: Lifestyle Відео