Багато захисників повертаються з передової з важкими пораненнями. Часто ці травми впливають на опорно-руховий апарат та неврологію.
Однак після деяких важких травм все ж можливо відновитися та повернути назад функції здорового тіла. У цьому нашим захисникам допомагають сучасні методики у луцькому центрі реабілітації.
Там приймають понад дві з половиною сотні учасників бойових дій, які пережили тяжкі травми. Попри велике навантаження з кожним пацієнтом працює група лікарів, яка підбирає пораненому індивідуальний курс лікування.
Детальніше про те, як у Луцьку військовим повертають ноги та можливість рухатися за допомогою новітньої реабілітації — у матеріалі.
Новітня терапія: як відновлюють військових
Для усіх пацієнтів тут застосовують сучасні методи реабілітації, попри схожість травм до кожного — індивідуальний підхід. Усе, щоб військовий міг якнайшвидше відновитися.
Та, на жаль, не завжди отримані травми дозволяють повноцінно відновитися та відновити усі функції. Тоді у центрі людину вчать жити по-новому та давати собі раду.
Ми мусимо повернути можливість людині якісно жити з проблемою. Якщо нам не вдається відновити функцію ми пробуємо її замістити, — каже керівник реабілітаційного центру Ігор Гнетньов.
Існує багато засобів, які допомагають пацієнтам з обмеженнями бути максимально самостійними. Однією з таких дієвих методик є ерготерапія. Для відновлення побутових навичок у центрі облаштована кімната побуту.
Найтяжчі пацієнти
Центр працює вже п’ятий рік. Та травми, з якими зараз повертаються наші захисники, набагато складніші, ніж раніше, а пацієнтів стає все більше.
У центрі відкрили стаціонар на 30 ліжок для тих, хто не може самостійно пересуватися. Одним з найважчих пацієнтів стаціонару є Анатолій з Луцька.
Чоловік дістав осколкове поранення в голову в пеклі Бахмута. Він дивом вижив, та тепер прикутий до ліжка і намагається повернутися до звичного життя.
Щоб зробити допомогу людям з важкими пораненими якіснішою — персонал стажується за кордоном.
Також тут планують закупити сучасне роботизоване обладнання, яке дасть шанс хлопцям з певними пораненнями адаптуватися й отримати нормальне життя в мирний час. Йдеться про лабораторію ходьби та екзоскелет.
Не лише військові: як цивільним потрапити на реабілітацію
Окрім учасників бойових дій, тут надають допомогу і цивільним. Нині у черзі на реабілітацію майже п’ятдесят цивільних пацієнтів.
Реабілітація безоплатна. За наявності направлення звернутися по допомогу може житель будь-якої області.
А поки у Луцьку займаються реабілітацією, львівські лікарі зробили дитині операцію на мозку при свідомості. Як відбувалась операція і що зараз з пацієнтом, читай у матеріалі.
Не пропускай найцікавіше, підписуйся на наш Telegram-канал.