Сирітство — ще одна проблема, яку поглибила Росія своїм повномасштабним вторгненням в Україну.
Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович розповіла в ефірі телемарафону, що потрібно знати про соціальні виплати на дітей-сиріт.
З початку війни в нас офіційно зареєстровано 1717 дітей, які є або дітьми-сиротами, або дітьми, які позбавлені батьківського піклування, — зазначає Жолнович.
Сумарно на кожну сироту або дитину, яка позбавлена батьківського піклування, держава виплачує:
- 2,5 прожиткові мінімуми відповідно до віку малюка, тобто в середньому 7700 грн на місяць (якщо дитина здорова);
- три прожиткові мінімуми відповідно до віку малюка, тобто в середньому 9600 грн на місяць (якщо дитина з інвалідністю).
Також держава фінансово підтримує вихователів та опікунів, які зголосились прийняти до себе в родину сиріт.
Ще до війни в Україні хотіли розформувати інтернати, щоб діти не потрапляли у некомфортні для себе умови. Працювати над реалізацією цього продовжують і нині.
Ми плануємо говорити про те, що діти мають виховуватись виключно в сімейних формах виховання. Переважну кількість осиротілих дітей забирають під опіку близькі родичі.
Якщо в дітей немає кола близьких родичів, то їх можуть передати в прийомну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу, — пояснює міністерка.
Дивись, які існують типи виховання та як прихистити чи всиновити осиротілу дитину.
Оформлення опіки над малюком — дуже серйозне рішення, яке не можна ухвалювати імпульсивно. Читай, як зрозуміти, чи готовий(-а) всиновити дитину.
А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!