Відмовлявся від знеболювального на користь інших! Історія прикордонника з Маріуполя, що повернувся з полону

Оксана Ротко регіональна журналістка Вікон у Львові
Історія прикордонника з Маріуполя про бої, поранення та полон

Він пережив облогу Маріуполя та полон, а зараз проходить реабілітацію, щоб знову служити. 23-річний прикордонник Ігор обороняв рідний Маріуполь до кінця квітня, поки не зазнав кульового поранення у ногу. 

Без нормальної їжі, води та лікування захисник місяць провів у підвалах Азовсталі. А потім опинився в полоні. Через півроку травмованого прикордонника вдалося обміняти. 

Він пригадує перші дні повномасштабного вторгнення росіян, тоді він вже два роки служив прикордонником у Маріуполі. Каже, що окупанти не очікували такого сильного спротиву українських захисників. 

Після чергового обстрілу наприкінці квітня Ігор з побратимом пішов розчищати шлях, яким евакуйовували поранених, але росіяни раптово відкрили вогонь. Саме тоді прикордонник отримав поранення. Його побратим зміг відкрити вогонь у відповідь, тож чоловікам вдалося відійти.

У підвалах Азовсталі військовий відмовлявся від знеболювальних на користь інших бійців з важчими травмами.

Поранених з кожним днем ставало дедалі більше, їм відразу робили операції, а матеріалів не вистачало, — пригадує Ігор.

Після виходу з Азовсталі чоловіка відправили до Оленівки, там він провів перший місяць полону. Годували погано, а медичної допомоги можна було й не чекати. У полоні військові пережили як фізичні, так і моральні знущання. Вони були повністю ізольовані та не знали, що відбувається з їхніми рідними, коли їх обміняють тощо. 

На початку листопада Ігоря вдалося повернути додому. Йому провели кілька операцій, згодом чоловік хоче повернутися на службу та стати кінологом.

Наші військові ніколи не падають духом! Раніше ми розповідали історію Сергія Лакащука, який втратив обидві ноги, але зберіг віру, що ходитиме.

А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!

Категорії: Відео Люди