Маленькій Саші 8 липня було 500 днів. Вона народилася під час оголошення повномасштабного вторгнення Росії на територію України. Перші хвилини життя Саша провела в укритті пологового будинку під звуки вибухів.
Тато дівчинки — кадровий військовий, тож на фронті з перших днів. Родина мріє про перемогу та щасливе возз’єднання. Історія маленької Саші, яка народилася у перші хвилини повномасштабної війни, в нашому матеріалі.
Народилася у перші хвилини війни: історія маленької Саші
Мати Саші, Анастасія, згадує період своєї вагітності. Ще зовсім юна, по вуха закохана дівчина, навчається в університеті, будує плани на майбутнє. Раптом дізнається новину: вона стане мамою.
Я відразу дзвоню чоловіку, щоб розповісти, а він на службі. Чоловік почав плакати від щастя, — розповідає Анастасія Воронкова.
Вагітність протікала спокійно, за прогнозами лікарів, дівчина мала народжувати восьмого березня. Але перейми почалися 23 лютого 2022 року. Анастасія народжувала тоді, коли в Києві лунали перші вибухи.
Це був найщасливіший та найстрашніший день в її житті. 24 лютого о 05:30 на світ з’явилася маленька Олександра.
Народила дитину, вона лежала в мене на грудях. Підійшов чоловік та сказав, що почалася війна. Я спочатку не зрозуміла, питаю: “Яка війна?” — розповідає дівчина.
Гортати новини ставало все страшніше. Потім подружжя почуло перші вибухи. Знесилена після пологів Настя разом з іншими породіллями спустилася в укриття. Всі боялися. За три дні її виписали з пологового, перший місяць було неймовірно страшно.

Чоловіка Насті одразу після народження дитини відправили на фронт. Головною підтримкою для породіллі стала її мати. Лише зараз бабуся може дати волю емоціям, каже, дитина — велика радість та втіха.
Анастасія каже, перші місяці було дуже складно. Дитина плаче, ти її заспокоюєш, але тобі самій потрібна підтримка. Найбільше не вистачає чоловіка поруч.
Колись він і сам поцілує доньку та дружину, більше не доведеться їхати на війну, бо буде перемога. Це стане найщасливішим днем для родини.
Фото: 14 ОМБр ім. князя Романа Великого
Раніше ми розповідали, як діти в Ужгороді продають лимонад та донатять на ЗСУ.
А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!