Не м’ясом єдиним: хто такі пескетаріанці та що вони їдять

Наталія Жуковська
Ніна Гербич редакторка сайту

Дедалі більше людей змінюють свій спосіб харчування та стиль життя. Проте не всі знають, що серед популярних варіантів вегетаріанства є ще один стиль — пескетаріанство. Не вегани і не вегетаріанці: хто такі пескетаріанці та що вони їдять — розповідаємо у нашому матеріалі.

Пескетаріанці — люди, які практикують особливий спосіб харчування — їдять рибу та молочку, але не вживають м’яса.

Свою історією харчових експериментів ділиться Олена. Насипаючи на вечерю запашний вегетаріанський плов, жінка розповідає, що свій раціон завжди доповнює овочами та зеленню. А ось м’ясо у родині Олени — під забороною. Разом  з чоловіком вони пескетаріанці (поєднання англ. слів «риба» і «овочі» — ред.)

— У мене з дитинства таке відчуття, що я пескетаріанка, тому що в дитинстві не любила їсти м’ясо взагалі. Якийсь час навіть батьки змушували, — говорить вона.

Навідріз відмовитися від м’яса Олена наважилася три роки тому. Насамперед через те, що їй не подобався смак і самопочуття після його вживання.

— Коли їла м’ясо, то відчувала важкість, важче було думати, важче себе почувала. Важкість у шлунку. А овочі, фрукти швидше перетравлюються, і взагалі відчуваєш себе набагато легше, — додає жінка.

Такої ж думки про особливу дієту і чоловік Олени. Кирило масажист, щодня має підвищене фізичне навантаження. Зізнається — думав, без м’яса не зможе, але виявилося навпаки. Про те, що він пескетаріанець, дізнався від журналістів.

— Оце страшне слово, я його днів зо три тому почув уперше. Зазвичай думав, що я вегетаріанець та й все. Тільки, що рибу їв інколи, — говорить чоловік.

Пескетаріанці не їдять м’яса, зате полюбляють молочні продукти та рибу.

Інша героїня — Юлія — запікає та смажить її тричі на тиждень. Говорить, що рибними стравами смакує не за графіком, а дослухаючись до власного організму.

— Якщо мені хочеться білка, я починаю шукати якісь рецепти, якісь рибні котлетки або іншу білкову їжу, як-от хумус, тофу, інколи морепродукти.

Утім медики застерігають, м’ясо та риба — не взаємозамінні продукти, і радять не відмовлятися від першого. Оскільки саме у м’ясі містяться необхідні для організму білки та вітаміни групи В. До того ж м’ясо — найбільше джерело заліза.

За словами дієтологині, нутриціологині Марини Калініної, дефіцит заліза може викликати анемію.

Залізо — джерело кисню. Відповідно, якщо органи «голодують» (не отримують достатньо кисню — ред.), то швидше старіють. Знову ж таки, це впиває і на мозкову діяльність людини, — пояснює фахівчиня.

Тому насамперед експерти радять не обмежувати раціон дітей і вагітних. Та й до самої риби ставитися обачно.

Як зазначає Марина Калініна, у рибі може міститися велика кількість ртуті. Тож якщо постійно харчуватися виключно рибою, зростають шанси отримати проблеми зі здоров’ям.

Тим часом дослідження свідчать — пескетаріанці на 34% менше страждають від розвитку серцево-судинних хвороб, діабету і появи надлишкової ваги, коли порівняти з «м’ясоїдами». Та попри ці результати медики радять обережно обмежувати свій раціон. Відмовлятися від м’яса, щоб розвантажити організм і провести такий собі детокс, лише на кілька тижнів.

Нині у сезон холодів наш організм теж потребує особливого підходу. Аби укріпити його та наповнити поживними речовинами радимо почитати, які фрукти та овочі їсти в грудні.

Категорії: Відео