Міжнародний день мігрантів: статистика, причини та як звикнути до нової країни

Богдана Макалюк журналістка сайту
Міжнародний день мігрантів: статистика та причини міграції

Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день мігрантів. З 2000 року це свято відзначають щорічно 18 грудня. А за десять років до цього, саме 18 грудня 1990 року, Генеральна Асамблея ООН прийняла Міжнародну конвенцію про захист прав всіх робочих мігрантів і членів їхніх сімей.

На жаль, явище міграції знайоме багатьом країнам. Деякі люди виїжджали й продовжують виїжджати з різних країн через війну, дехто — через репресії, дехто — через незадовільний рівень життя тощо.

Мета Міжнародного дня мігрантів — зміцнити глобальні заходи захисту біженців і мігрантів.

Не так давно, 10 грудня 2018 року, на Міжурядовій конференції в Марракеші (Марокко) представники 164 держав схвалили Глобальний договір про безпечну, впорядковану і легальну міграцію.

Кількість мігрантів у світі

Станом на 2021 рік загальна частка мігрантів від всіх жителів планети становила близько 3,5%, це понад 300 млн осіб, повідомили в Офісі Омбудсмана України.

Тобто кожна 35-та людина мешкала, навчалася або працювала за межами своєї країни, ця кількість могла зрости за два роки.

Переважна більшість мігрантів походить з Індії, Мексики та Китаю. Крім того, основна частка мігрантів мешкає лише в десяти країнах: США, Німеччині, Саудівській Аравії, Росії, Великій Британії, ОАЕ, Франції, Канаді, Австралії, Італії.

За кількістю міжнародних мігрантів українського походження Україна посідає 8-ме місце.

За даними ООН 2020 року, більшість міжнародних мігрантів проживає в Азії та Європі (по 31%), за ними йде Північна Америка (21%), Африка (9%), Латинська Америка та Карибський басейн (5%) та Океанія (3%).

Зараз, на жаль, багато людей виїхали з України через повномасштабну війну, яку розпочала Росія. На початку повномасштабного вторгнення з України виїхали 7,7 млн людей, дехто повернувся, але близько 6,2 млн українців досі лишаються за кордоном.

Найчастіші причини міграції

Найчастіше люди мігрують, адже не задоволені життям у рідній країні. Йдеться не тільки про роботу й заробітну плату. Мігранти можуть не бачити розвитку своєї країни, їх не влаштовують різні фактори у соціальному, економічному чи навіть політичному житті. Людина обирає країну, яка ніби підходить її потребам, і впевнена, що їй там буде краще.

Іншими причинами міграції можуть бути:

  • пошук роботи;
  • отримання кращої освіти;
  • возз’єднання з сім’єю;
  • війна, тероризм чи порушення прав людини;
  • зміна клімату, стихійні лиха та інші чинники екологічного характеру.

Як звикнути до нової країни

Хоча люди мігрують у пошуках кращої долі, мають план, де працювати чи навчатися, їм все одно складно. Насамперед треба звикнути до іншого менталітету, культури, традицій. Вивчити іншу мову та головні закони, щоб не потрапити в халепу. Складно знайти друзів і пристосуватися до нового місця, адже завжди можеш почуватися чужим(-ою).

Коли ти їдеш до іншої країни на довгий термін, треба знайти “своїх” людей. Зазвичай, є різні організації, де збираються люди, приміром, з України. Про них можна запитати у посольстві.

Також варто розв’язати проблему з житлом, адже якщо маєш дах над головою, то інше здається вже не таким складним.

Треба дати собі час звикнути до нової країни та знайти справу, якою будеш займатися крім роботи. Хобі може допомогти боротися з поганим настроєм, почуттям суму за домом, а також можна знайти нових друзів.

Не забувай підтримувати зв’язок з рідними та друзями, завдяки інтернету можна хоч годинами говорити по відеозв’язку.

Людина, яка нещодавно переїхала в іншу країну, може почуватися чужою. Раніше ми розповідали, як подолати почуття неприйняття й чому воно виникає.

А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!

Категорії: Відео Світ