Євросоюзу нарешті вдалося погодити шостий пакет санкцій проти Росії, включаючи заборону постачання в ЄС російської нафти. Про це повідомив голова Європейської Ради Шарль Мішель.
Через жорстку позицію Угорщини нафтове ембарго не повне.
Воно стосується експорту двох третин російської нафти, які постачаються морськими шляхами.
А от нафтопровід Дружба, яким енергоносії йдуть до Угорщини, поки що працюватиме.
Крім того, у шостому пакеті санкцій передбачено відключення від SWIFT найбільшого російського банку Сбербанк.
Натомість Україні лідери ЄС погодили виділення 9 млрд євро.
Дискусії щодо запровадження ембарго на російську нафту тривали майже місяць. Під стінами Європарламенту збиралися сотні мітингувальників, які вимагали погодити ембарго.
Проте нафтогазове ембарго дається нелегко. В Євросоюзі діє принцип одностайності ухвалення рішень усіма країнами, які до нього входять. Угорщина блокує всі рішення, адже отримує з Росії 85% свого газу та 60% нафти.
Прокремлівський прем’єр Угорщини Віктор Орбан каже, що скасування постачання нафту та газу з Росії можна прирівняти до ядерної бомби, скинутої на економіку країни.

Втрати Росії після ембарго на нафту
Левову частку доходу за енергоносії РФ отримувала саме з доставки нафти, тож експерти порахували, скільки нафтове ембарго коштуватиме для країни-агресора.
Постачання морським транспортом становить близько двох третин російського імпорту нафти. Відтак, коли ембарго запрацює, за підрахунками Bloomberg, Росія втрачатиме до $10 млрд на рік. Це пов’язано з тим, що заборона змусить Росію продавати свою нафту зі знижкою в Азію, де вона вже продається на $34 за барель дешевше за ціни ф’ючерсних трейдерів на Brent.
Втрати для РФ від нафтового ембарго становитимуть:
- близько $10 млрд на скороченні поставок;
- скорочення видобутку на 30%.
Україна дає гідну відсіч ворогу і вже виграла спецоперацію, про це повідомив Олексій Арестович. Тож на нас неодмінно чекає й перемога у війні.