Російські окупанти та ті, хто підтримують криваву війну в Україні, всіляко намагаються нашкодити нашій державі. Ботоферми, залякування людей у соцмережах та розхитування державного ладу зсередини — такі методи вони використовують.
Керівник департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк в ефірі телемарафону розповів Вадиму Карп’яку про боротьбу з кремлівською мережею в інтернеті.
Що таке ботоферми та як вони працюють
Днями Служба безпеки України викрила і припинила діяльність двох ботоферм Кремля на Київщині та Одещині. Ще одну таку ферму викрили вчора в Києві.
З початку року департамент кібербезпеки ліквідував понад 35 російських ботоферм. Вони мали на меті розхитувати державний лад в Україні.
Ботоферми — це фейкові акаунти в соціальних мережах, які використовуються для поширення наративів окупантів, дискредитації ЗСУ, виправдовування війни та створення панічних настроїв.
Наймасштабніша з нині викритих ботоферм містила 400 тисяч осіб, а ботів — мільйон. Її організував один із політтехнологів, який переїхав в Україну з Росії.

Чи готове українське законодавство протидіяти ботам
Українське законодавство однозначно потребує вдосконалення. Зараз діяльність ботів кваліфікується лише за статтею 361 КК України.
Відповідно до закону за несанкціоноване втручання в роботу інформаційних систем передбачається відповідальність до шести років позбавлення волі.
Зараз розробляються нові закони та уточнення, щоб якісніше кваліфікувати злочини і збільшувати міру покарання.
Російські кібератаки здійснювалися з 2014-го року і повільно набирали обертів. Заходи з протидії російському кібервпливу здійснюються з того самого часу.
Сьогодні Україна навчилася працювати, щоб запобігати подібним атакам.
Раніше ми розповідали, як захистити свої дані в телефоні та комп’ютері під час війни.
А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!