Спецпредставник МЗС з питань санкційної політики Олексій Макеєв розповів про шостий пакет санкцій проти Росії та чи є шанс запровадити нафтове ембарго.
Європа насправді повністю підтримує нафтове ембарго. Не погоджується лише Угорщина на схвалення цього пакету.
Ми проводимо роботу зі столицями, європейськими інституціями та державами-партнерами України, щоб дотиснути країну-скептика.
— Я впевнений, робота буде доведена до кінця, бо торгувати з Росією та платити їй близько мільярда доларів на день за енергоносії — це спонсорування кривавого режиму та війни проти України, — каже Макеєв.
Як ЄС збирається змінити позицію Угорщини
Дипломати вдаються до переговорів з офіційним Будапештом, вони ще тривають. Над цим працюють усі посли в державах Європейського Союзу. Підтримка цих позицій з боку громадян-європейців дуже потужна.
Ефективність попередньої санкційної політики визначається українською командою фахівців та аналітиків. Вони на постійній основі опікуються питанням санкцій, їх понад 100 осіб.
Ситуацію контролює також Міжнародна група з питань санкцій. Група пропонує державам підходи з формування санкційної політики.

Як постраждає російська економіка
За попередніми розрахунками, цього року ми спостерігатимемо падіння російської економіки від 15 до 25%. Росія наближається до дефолту за зовнішніми боргами. Інфляція зростає, понад 750 світових компаній залишили російський ринок.
Ті компанії, які ще працюють, будуть піддаватися тиску через санкційні механізми. Лазівки в пакетах санкцій визначаються та закриваються кожним наступним пакетом.
Нагадаємо, раніше Дмитро Кулеба заявив, що нафтове ембарго буде. Читай, яких ще санкцій чекати проти агресора.