Україна проводить багато роботи на дипломатичному фронті. До України приїжджають представники інших країн, під час зустрічей обговорюються важливі питання.
Очільник Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів Вадиму Карп’яку в ефірі телемарафону Єдині новини про справи на дипломатичному фронті.
Домовленості з ОБСЄ
Кілька днів тому до України з візитом прибув міністр закордонних справ Північної Македонії та голова Організації з безпеки й співробітництва в Європі Буяр Османі.
Кулеба говорить, що головування Північної Македонії в ОБСЄ завершується, Буяр Османі хотів проговорити подальші кроки.
— В ОБСЄ зараз відбуваються руйнівні процеси, я довів до колеги своє глибоке переконання, що організація стоїть перед вибором: або помирати далі з Росією, або знайти волю й одужати без Росії, як це сталося з Радою Європи, — говорить Кулеба.
Були конкретні домовленості щодо практичних питань функціонування ОБСЄ:
- організація на запит України почала працювати над поверненням українських депортованих дітей;
- також обговорили тему цивільних полонених.
Вибори у Польщі та зброю на складах НАТО
За словами міністра, на стратегічні відносини України й Польщі не впливає нічого. Адже Польща й Україна не можуть одна без одної та не виживуть у цьому світі.
Також Кулеба прокоментував заяви, що склади НАТО порожні, й немає зброї для постачання Україні.
— Ми ще минулого року розуміли, що склади невичерпні та почали працювати над збільшенням виробництва зброї в країнах НАТО. На початку року ми офіційно ініціювали форум оборонних індустрій, ретельно до нього готувалися та провели його. Там був започаткований Альянс оборонних компаній, які спільно з Україною вироблятимуть зброю. Зараз 59 компаній з 23 країн є учасниками цього Альянсу.
Ми цей ризик про досягнення дна складів НАТО передбачали. Почали з цим працювати ще рік тому, він зараз мінімізований.
Але мій досвід показує, яким би не був порожній склад, завжди є подвійне дно, — акцентував Кулеба.
Про евакуацію українців з Ізраїлю та сектора Гази
Очільник МЗС сказав, що усі ці дні виїзд із сектору Гази був закритий, різні країни не могли евакуювати своїх громадян. Є один виїзд на територію Єгипту. Працює МЗС, спецслужби, уповноважений ВРУ з прав людини. Треба відкрити коридор в Єгипет, з’явилися перші обнадійливі сигнали, що він запрацює.
А евакуація з Ізраїлю уже налагоджена.
Громадяни різних країн постраждали унаслідок збройного конфлікту між Ізраїлем та сектором Гази. Раніше ми розповідали, громадяни яких країн загинули в Ізраїлі через напад ХАМАС.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.