Фізична підготовка, сила і витривалість — це те, що потрібно українським захисникам не менше за навички копати окоп, стріляти чи накладати джгут. У кожному підрозділі на навчаннях намагаються покращити фізичну підготовку бійців.
32 бригада, яка нині саме на навчанні, не виняток. Є тут і ті, хто у цивільному житті тренувався та працював над фізичною підготовкою, тож тепер вони привчають до цього і побратимів.
Все це потрібно для того, аби без проблем кілька діб ходити у повній екіпіровці, яка інколи важить від 15 до 17 кілограмів.
Командир 32 ОМБР Денис Мерзлікін каже: броня не терпить слабких рук.
Окрім того, що його носити, ще треба стріляти, бігати, перезаряджати гармату.
Тому фізична підготовка і здоров’я захисників — це надважливо. Тренер 32 бригади та майстер спорту з рукопашного бою Віталій Тридуба зізнається: зайнявся спортом через надмірну сором’язливість у дитинстві. Спорт, каже, йому потрібен як життя. Бо стабілізує і моральний стан.

Від своїх же побратимів бути суперспортсменами та підіймати 20-кілограмові гантелі не вимагає. Каже, навіть якщо раз на день кожен пробіжиться, зробить зарядку і пересилить себе — це вже додасть сили.
Завдання, яке я ставлю перед собою як командиром — щоб кожен із них повернувся додому, повернувся живим до своєї сім’ї, аби вони могли рухатися, захистити не лише себе, а й побратимів, — каже Віталій.
Гартування власного духу тут допомагає й тим, хто добровольцем прийшов перед межею призовного віку. Бійці розуміють, що фізичне здоров’я і підготовка мають не підвести в найвідповідальніший момент.
Жінки, що вступають до лав ЗСУ, також мають пройти фізичну підготовку. А про що ще варто подбати військовослужбовицям перед тим, як іти на фронт — ми писали в нашому іншому матеріалі.
Підписуйся на наш Telegram та стеж за останніми новинами!