Ховатися чи ні? Який урок надала нам трагедія у Кременчуці та які укриття пропонують ТЦ зараз

Даніїл Самсонов Журналіст програми Факти ICTV

Ігнорування сигналів повітряної тривоги може бути твоєю фатальною помилкою. Але що робити, якщо тривога застала у людних місцях?

Деякі супермаркети та ТРЦ ставлять безпеку своїх співробітників та відвідувачів понад усе, навіть попри скарги відвідувачів піти до конкурентів. 

Покупців просять залишити покупки й запам’ятати місце, а потім повернутися за товаром. Як показав сумний досвід, це необхідне рішення. Адже ніколи не спрогнозуєш — чи пощастить тобі, чи ні. 

До прикладу, не пощастило одному з найбільших київських ТРЦ Lavina Moll. З 24 лютого тут нарахували п’ять російських прильотів. Ракети пошкодили 10 тисяч квадратів площі.  

За проектом, у цій будівлі немає укриття. Але на прохання керівників ТРЦ районна влада дозволила використовувати спеціальне приміщення, щоправда, воно розташоване аж за 700 метрів. 

Після нещодавньої трагедії у Кременчуці охороні більше не треба нагадувати, щоб вона просила відвідувачів пройти в укриття. 

Але так про безпеку дбають далеко не всі. І навіть кривавий кременчуцький теракт налякав не кожного.  

Попри те, що в Києві оголошена повітряна тривога, відвідувачі й далі спокійно заходять до супермаркету. Сирена нікого не зупиняє. 

В Україні поки що немає єдиних правил роботи ТРЦ під час тривоги, тому кожен продавець і покупець має сам обирати — тікати в укриття чи ні. Однак продавець мусить попіклуватися про те, щоб забезпечити всім відвідувачам та персоналу укриття.

Після трагедії в ТРЦ Амстор у Кременчуці виникає питання: кого покарають за воєнний злочин і як врятуватися в ТРЦ. Про це читай у нашому матеріалі. 

Категорії: Відео Україна