Загнаний у глухий кут Володимир Путін стає все небезпечнішим: погрожує хімічною зброєю масового знищення, і ця загроза стає дедалі реальнішою.
Волонтери-аналітики з InformNapalm мають свідчення, що російським військовим почали видавати антидоти від отрути, зокрема від нервово-паралітичної речовини зарин, якою режим Асада за підтримки росіян вбивав мирних жителів у Сирії.
Аналітики Ради нацбезпеки й оборони, посилаючись на дані волонтерів, повідомляють: кілька днів тому рашистам видали ампули з атропіном. Це антидот при хімічних отруєннях.
Є загроза, що окупант може застосувати хімічну отруту в містах, де не можуть прорвати оборону. До цього серйозно ставляться вже і в Сполучених Штатах. Білий дім розробляє алгоритми дій на випадок реалізації Кремлівським тираном найстрашнішого сценарію.

Що робити при хімічній атаці
- Якщо відчуєте слабкість або неприємний запах, не треба принюхуватися. Негайно зачиніться в приміщенні й заклейте скотчем всі щілини: двері, вікна, вентиляційні отвори.
- Запасіться їжею та водою на кілька днів.
- Залишайтеся на місці допоки не надійде транспорт для евакуації.
Після хімічної атаки територія може лишатися ураженою від кількох годин до кількох днів залежно від об’єму, властивостей розповсюдженої отрути й погодних умов.
Якщо ворог обстріляв хімічні підприємства
- Слідкуйте за оголошеннями тривоги, як тільки надійде сигнал — йдіть у метро чи інше укриття. Йти потрібно протилежно від напрямку вітру.
- Повністю закрийте шкіру одягом чи спеціальним захисним костюмом.
- Захистіть очі, наприклад, окулярами для басейну та органи дихання протигазом.
Якщо стався витік аміаку
Спускайтеся в укриття якомога нижче і надіньте ватно-марлеву пов’язку, змочену п’ятивідсотковим розчином оцтової кислоти.
Якщо повітря заражене хлором
Тоді треба навпаки піднятися вище третього поверху або залізти на дерево й надіти на обличчя пов’язку, змочену двовідсотковим розчином соди. На безпечній території обмийте тіло водою.
У разі витоку радіації з атомної станції
Негайно випийте розчин п’ятивідсоткового йоду, щоб захистити щитоподібну залозу від впливу радіації. Якщо людина старша за 14 років, то потрібно випити 40 крапель, розведених у воді чи теплому молоці.
Дітям від 5 до 14 років рекомендована доза 20 крапель. Якщо випити розчин йоду в перші дві години після аварії, це захистить людину на 90% від ураження радіацією.
Проте малюкам до п’яти років не можна вживати йод — їм треба зробити йодову сітку на стегні або передпліччі. Ці процедури одноразові й повторювати їх не можна!
Російські військові не вперше застосовують фосфорні бомби для атак по мирному населенню. Відповідну схему армія Росії відпрацювала раніше в Сирії, а тепер вдається до терору на території України. Читай, що таке фосфорна бомба, чим небезпечна та які її наслідки.